Nowy Wiśnicz. Ucieczka BMW przed policyjnym pościgiem zakończona w rowie

-

Kierujący samochodem osobowym nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. – Uciekając, uderzył w policyjny radiowóz, następnie stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wylądował w rowie i uciekał pieszo – relacjonuje policja. 22-latek został zatrzymany.

W niedzielę 11 grudnia o godzinie 21 policjanci patrolujący teren Nowego Wiśnicza zauważyli białe bmw, które według wiedzy funkcjonariuszy prowadził mężczyzna z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia mundurowi pojechali za osobówką i chcąc przeprowadzić kontrolę drogową dali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna nie zastosował się do wydawanych poleceń, zawrócił samochód, po czym ruszył z impetem, szybko się oddalając.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, jednak kierujący bmw nie reagował na sygnały do zatrzymania. Podczas ucieczki kierowca bmw, w wyniku próby ominięcia radiowozu uderzył w niego powodując uszkodzenia przedniego zderzaka policyjnego samochodu, a następnie odjechał z dużą prędkością. W pewnym momencie w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Tam wysiadł z samochodu i podjął ucieczkę pieszą, którą szybko zakończyli prowadzący interwencję policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Po wylegitymowaniu mężczyzny i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdzono, że posiada on decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, wydaną na początku bieżącego roku. 22-letni mieszkaniec gminy Nowy Wiśnicz został zatrzymany, pobrano mu następnie krew do dalszych badań mających wykazać, czy kierował pojazdem, będąc pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

Mężczyzna odpowie za szereg popełnionych naruszeń prawa oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023