R e k l a m a

Bochnia. Świąteczne paczki od firmy Cober trafią do potrzebujących

-

W środę Kazimierz Budek, prezes firmy Cober, symbolicznie przekazał Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bochni 120 paczek dla osób potrzebujących. To już trzecia edycja akcji zainicjowanej przez spółkę budującej w Bochni os. Panorama.

Przede wszystkim bardzo dziękuję za to, że to już trzecia edycja tej akcji. To są rzeczy, które trafią do rodzin w trudnych sytuacjach życiowych. Trudnych z bardzo wielu powodów. W większości będą to rodziny rencistów i emerytów, też rodziny, gdzie mama albo tata sami wychowują dzieci, a także osoby samotne – powiedział podczas briefingu prasowego Norbert Paprota, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Myślę, że w tym czasie globalnego kryzysu kosztów życia to jest coś co ma duże znaczenie. W rodzinach, gdzie dochody są skromne tego typu wsparcie się bardzo liczy. Dobrze, że jest realizowane w takiej formie natury, bo myślę, że w tym czasie świąt jest tak odczuwalne w sposób rzeczywisty, inaczej niż gdyby miało to inną formę. Bardzo dziękuję i cieszę się ze współpracy i mam nadzieję na dalszą – dodał Norbert Paprota.

Akcja, którą zorganizowano po raz trzeci, jest pomysłem firmy Cober. – Z wielką przyjemnością kontynuujemy to działanie. Sprawdzone zostały ścieżki, sposób przygotowania, jest to bardzo fajnie robione, z dużą dozą obiektywizmu w stosunku do tych rodzin. To trzecia edycja, czyli wszystko się sprawdza i przyjmowane jest z pełnym zadowoleniem. Mam nadzieję, że jak Bóg da i warunki będą sprzyjać to będziemy kontynuować – powiedział Kazimierz Budek, prezes spółki Cober.

Serdecznie dziękuję, natomiast chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz: oczywiście znajdujemy się w okresie Świąt Bożego Narodzenia i taka naturalna skłonność w nas drzemie, żeby się w tym okresie bardziej niż w innym czymś dzielić. Natomiast w pana przypadku to jest trochę inna sytuacja – ta akcja to jest już kontynuacja. To nie jest już spontaniczny odruch serca, a zaczyna się robić pewien system. Wyrażę życzenie, aby nic się nie zmieniło, żeby ten odruch został – stwierdził Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

W sposób oczywisty mamy jakby w obowiązku pamiętać o tych, którym wiedzie się gorzej. W związku z tym gorąco dziękuję za podjęcie tej akcji, za jej kontynuowanie, licząc na to, że ta współpraca rzeczywiście będzie się w dalszym ciągu rozwijała, będzie kontynuowana ku zadowoleniu obdarowanych, ale również ku zadowoleniu naszemu. Pan będzie miał satysfakcję z tego, że robi coś dobrego, a ze strony Urzędu Miasta i MOPS-u będzie zadowolenie, że poszerzamy ofertę kierowaną do osób potrzebujących – dodał burmistrz Stefan Kolawiński.

120 paczek trafi do osób potrzebujących: 52 do osób samotnych, a 68 do rodzin. Dystrybucją zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia