R e k l a m a

Futsal Ekstraklasa. Porażka BSF na koniec rundy. „Potrzebujemy więcej wiary”

-

W sobotnim meczu FOGO Futsal Ekstraklasy zespół BSF ABJ Powiat Bochnia przegrał na wyjeździe z Dreman Opole Komprachcice 0:4. Po rundzie jesiennej ekipa z Miasta Soli zajmuje w tabeli 7. miejsce, a świąteczną przerwę spędzi na poszukiwaniu skuteczności oraz wiary w siebie.

– Zasłużone zwycięstwo gospodarzy, wykorzystali swoje szanse – pokazali nam jak to się robi – ocenił po meczu trener bochnian Klaudiusz Hirsch.

BSF po świetnym początku sezonu, pod koniec rundy dla odmiany zaczął mieć ogromne problemy ze skutecznością. W sobotę szkoleniowiec zwracał uwagę, że mógłby znów powtórzyć to, co mówi od 5-6 meczów:

– Potrzebujemy więcej wiary w to co robimy na boisku, wzięcia odpowiedzialności. Nie możemy się ciągle usprawiedliwiać tym, że tworzymy mnóstwo sytuacji, ale ich nie wykorzystujemy – powiedział Klaudiusz Hirsch. – Musimy bardziej chcieć. Potrzebujemy ukazania się liderów w tej drużynie. Mamy zawodników, którzy mają predyspozycje do tego, żeby pokazać na boisku pełnię swoich umiejętności. Myślę, że to jest kwestia wiary – podsumował.

Rundę jesienną beniaminek z Bochni zakończył na 7. miejscu. To bardzo dobra lokata, nieco nawet przewyższająca plany na ten sezon. W ekstraklasowym debiucie absolutnym celem minimum jest utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywek, a mówi się, że realnie sukcesem byłoby zajęcie 8-9 miejsca w stawce. Oczywiście początek sezonu mocno wyostrzył apetyty, ale już wtedy stąpający twardo po ziemi działacze studzili emocje wskazując, że pomógł terminarz, a z biegiem czasu rywale coraz lepiej rozpracowują też bocheńskiego przeciwnika, który początkowo był dla nich zagadką.

Potwierdza to wpis na klubowym profilu na Facebooku: – Utrzymujemy siódmą pozycję w tabeli. Może wydawać się to za nisko po dobrym początku sezonu, ale nie spodziewaliśmy się tak wysokiej pozycji po zakończeniu pierwszej rundy sezonu, w czasie gdy przystępowaliśmy do rywalizacji w Futsal Ekstraklasie.

– Musimy wszystko przemyśleć i kontynuować pracę w drugiej rundzie – spuentował w pomeczowym wywiadzie Milinton Tijerino.

Patronem medialnym drużyny jest Bochnianin.pl.

screen futsalekstraklasa.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia