R e k l a m a

Rozegrano turniej „Gramy w ręczną”. Gościem był Pax – maskotka Mistrzostw Świata

-

W niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozegrano Turniej „Gramy w ręczną”, której gościem specjalnym była maskotka nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn – Pax.

Rywalizowały drużyny reprezentujące: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Szkołę Podstawową nr 2 w Bochni, Szkołę Podstawową nr 4 w Bochni, Szkołę Podstawową w Spytkowicach, Szkołę Podstawową w Gawłowie i Szkołę Podstawową w Żegocinie.

Rywalizacja, która w dużej mierze miała formę zabawy, odbywała się w dwóch grupach. Turniej rozgrywany był na trzech uproszczonych boiskach i zasadach dostosowanych do wieku uczestników. Poniżej wyniki.

Grupa A (klasy II-III)

  1. SP nr 2 w Bochni
  2. SP nr 4 w Bochni
  3. MOSiR Bochnia
  4. SP w Spytkowicach
  5. SP w Żegocinie

Grupa B (klasy I)

  1. SP nr 4 w Bochni
  2. SP nr 2 w Bochni
  3. SP w Gawłowie
  4. SP w Spytkowicach

Cieszymy się z bardzo dużej frekwencji zarówno zawodników jak i ich rodziców, którzy tłumnie przybyli na ten turniej, co może świadczyć o dużym zainteresowaniu piłką ręczną – mówi Marcin Bożek, koordynator zawodów. – Impreza miała za zadanie promować między innymi nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023, a symbolem nawiązującym do nich była oficjalna maskotka tych mistrzostw wiewiórka Pax, z którą uczestnicy bocheńskich zmagań (jak i nauczyciele, trenerzy i rodzice) mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

To już druga impreza sportowa w Bochni, na której pojawił się Pax (z łac. pokój). Po raz pierwszy młodzi szczypiorniści mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z maskotką MŚ podczas rozegranej w minionym tygodniu Małej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej.

Dzieci entuzjastycznie podeszły do rozgrywek w turnieju, a rodzice mocno udzielali się podczas kibicowania młodym szczypiornistom – mówi M. Bożek. – Na koniec każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę i gadżety z programu popularyzującego piłkę ręczną pod tytułem „Gramy w ręczną”.

Opisywany wyżej turniej został zorganizowany przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

Turniej rozegrany został w ramach VI już edycji programu promującego piłkę ręczną pod nazwą „Gramy w Ręczną”. Projekt, stworzony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas I-III.

Zakłada on zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli W-F. Ma na celu m.in. kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwój sportowy dzieci, a także zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc