R e k l a m a

Lekcje z ratownikami WOPR – ZDJĘCIA

-

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni spotkali się z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Ratownicy Grzegorz Mazur i Jerzy Niklas przygotowali ciekawe zajęcia pt. ,,Bezpiecznie nad wodą”.

Wypoczywający nad wodą stwarzają sytuacje niebezpieczne i zagrażające zdrowiu oraz życiu. Z roku na rok dochodzi do coraz większej liczby utonięć. Jest to spowodowane przede wszystkim brakiem wiedzy związanej ze skutkami naszych nieroztropnych decyzji. Dlatego wspólnie z tarnowskimi ratownikami postanowiono przypomnieć podstawowe zasady zachowania się nad wodą zarówno w lecie jak i zimą.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie są najczęstsze przyczyny utonięć, w jakich miejscach można się kąpać, a gdzie i kiedy nie wolno wchodzić do wody. Uczyli się m.in. zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, jak zawiązać węzeł prosty służący do holowania w wodzie.

Zbliżają się wakacje, więc postanowiliśmy przypomnieć młodzieży jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Wielu z nas swoje dzieciństwo kojarzy z szaleństwem nad wodą. Niestety będąc dzieckiem miałem okazję przekonać się jak nierozsądne zachowanie może doprowadzić do zagrożenia życia – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Celem takich spotkań jest nauka młodych ludzi prawidłowego i bezpiecznego zachowania nad wodą. Pozorowane akcje ratowania tonącego miały uświadomić uczestnikom jak bardzo ważne jest zachowanie rozsądku nad wodą. Zwłaszcza, gdy jest to rzeka lub jezioro, a w pobliżu nie ma ratownika.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc