Orkiestra Baczków na Nowy Rok: Wspaniały koncert w Łapczycy – ZDJĘCIA

-

Blisko tysiąc osób wypełniło szczelnie w niedzielny wieczór halę widowiskowo-sportową w Łapczycy, by zobaczyć na żywo Koncert Noworoczny będącej wizytówką Gminy Bochnia Orkiestry Baczków. Artyści nie zawiedli, a publiczność nagrodziła ich długą owacją na stojąco.

– Inwestycja w kulturę nie jest jak budowa chodnika, który widać, a on z każdym rokiem się starzeje. Inwestycja w kulturę wręcz odwrotnie – rozkwita z każdym rokiem, bo przecież ta młodzież uwrażliwiona przez sztukę, kiedyś będzie bardziej wrażliwa na drugiego człowieka. A dziś, w dobie egocentryzmu, egoizmu, to właśnie kultura uczy nas tego, co najważniejsze: miłości – powiedział w finale koncertu Wojciech Zwierniak. Dyrygent orkiestry dziękując władzom za wsparcie finansowe chciał w ten sposób jednocześnie podkreślić, że pieniądze na kulturę to nie są pieniądze zmarnowane.

Ale ta wypowiedź dobrze spuentowała także to, co widownia zobaczyła przez ostatnie 1,5 godziny: że dane orkiestrze 8-9 lat temu przez władze gminy „zielone światło” na wiele działań, zaczęło skutkować coraz odważniejszymi projektami, nawiązaniem kontaktów i realizacją kolejnych kreatywnych pomysłów. Że ta grupa się rozwija i już od jakiegoś czasu jest na takim poziomie, że po ich występach ręce same składają się do oklasków.

Koncerty Orkiestry nigdy nie są nudne. I w niedzielę w Łapczycy też nudno nie było – obok instrumentalnej muzyki filmowej (usłyszeliśmy m.in. słynny temat z „Piratów z Karaibów”), wykonano z wokalistami takie hity jak „Don’t stop me now” (Queen), czy „Zacznij od Bacha” (Zbigniew Wodecki) i „Ostatni raz zatańczysz ze mną” (Krzysztof Krawczyk). Były też kolędy („Przybieżeli do Betlejem”, „Pastuszkowie, bracia mili”, „Skrzypi wóz” oraz „Gore gwiazda Jezusowi”), a nasza Wiktoria Kasprzyk (jest coraz lepsza!) pięknie zaśpiewała „Człowieka syn” (z filmu Tarzan) w duecie z dubbingowym aktorem Kubą Jurzykiem.

Ale być może najciekawiej zabrzmiały interpretacje i wykonania hitów „Męskiego Grania”: „I Ciebie też, bardzo” oraz zaśpiewany w finale (przed bisami) utwór „Sobie i Wam”. Świetnie na żywo zabrzmiała też „Plotka”, do której klip Orkiestra wypuściła zaledwie kilka dni wcześniej (zobacz TUTAJ). Na bis Orkiestra wraz ze wszystkimi solistami wykonała utwór „Możesz więcej” z przygotowywanego musicalu, powstającego pod okiem współpracującego z orkiestrą reżysera i choreografa Andrzeja Starowicza (od fragmentu-zapowiedzi przedstawienia zaczął się cały niedzielny występ).

Cały koncert był rejestrowany, a jego fragmenty zostaną opublikowane.


Wystąpili:

Orkiestra Baczków, Sinfonia Carpathia

Wokaliści: Natalia Piotrowska-Paciorek (Teatr Roma w Warszawie), Justyna Janik, Kuba Jurzyk (Studio Accantus), Monika Wojciechowska, Marcin Jajkiewicz, Tomasz Jarosz, Łukasz Buksa OFM i inni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023