R e k l a m a

Brzesko. Miasto kupiło nowy samochód do przewozu podopiecznych SOSW

-

Od nowego roku dzieci z gminy Brzesko uczące się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej, dowożone są na lekcje nowym samochodem marki Renault Trafic. Pojazd kupił pod koniec grudnia Urząd Miejski.

– Samochód zastąpił stary mocno wyeksploatowany pojazd z 2008 roku – mówi Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska. – Jest bezpieczny ale i bardziej komfortowy, posiada dodatkowe nawiewy w przedziale pasażerskim co z pewnością poprawia komfort w upalne dni w trakcie podróży do ośrodka szkolnego położonego poza terenem gminy. Ponadto nowy bus jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych – dodaje.

– Zielona barwa pojazdu nie jest przypadkowa – przez fachowców określana jest jako przyjazna i łatwo rozpoznawalna przez osoby słabowidzące – zwracają uwagę urzędnicy.

Koszt zakupu to 177 tys. zł.

Poprzedni pojazd, mający spory przebieg przejechanych kilometrów, był już mocno wyeksploatowany i coraz częściej wymagał kosztownych napraw. Z tego powodu co jakiś czas zdarzały się kilkudniowe przerwy w dowozie wychowanków SOŚ-W, co zakłócało proces edukacyjny, komplikowało też życie dzieciom i ich rodzicom. Nawet po naprawach stan pojazdu daleki był od standardów zapewniających pełne bezpieczeństwo.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024