R e k l a m a

Mikołajkowe paczki trafiły do rodaków na Wileńszczyźnie

-

W dniach 15-18 grudnia przedstawiciele Bocheńskich Patriotów odwiedzili Wileńszczyznę w ramach akcji „Dzieciom na Kresach” organizowanej cyklicznie przez Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci. Zebrane dary trafiły do rodaków z gminy Podbrzezie na Litwie.

Podczas wizyty przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w uroczystym zapaleniu choinki w Glinciszkach, obdarowując przybyłe dzieci prezentami. Ponadto odwiedzili przedszkole w Anowilu i Glinciszkach. Nie sposób było dotrzeć osobiście do każdego, więc w kolejnych dniach prezenty trafiały do mieszkańców z pomocą przedstawicieli „Wspólnoty Lokalnej okolic Podbrzezie – Glinciszki” oraz przedstawicieli parafii podbrzeskiej. Prezenty świąteczne od Mikołaja z Bochni otrzymało w sumie ok. 120 dzieci. Paczki pomocy przekazano również 12 potrzebującym rodzinom.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nie tylko śpiewamy kolędy i składamy życzenia, jest to też czas, kiedy odwiedzamy naszych bliskich, uczestniczymy w wielu wzruszających spotkaniach. Czasami nasi bliscy mieszkają na sąsiedniej ulicy, na drugim końcu miasta, a czasami dzielą nas setki kilometrów, ale dla kochających Serc nie jest to daleko. Właśnie takie osoby o wielkich i kochających sercach odwiedzili mieszkańców gminy podbrzeskiej w grudniu, aby przekazać dary z akcji „Dzieciom Na Kresach“. Rozumiemy, że zebranie wszystkich otrzymanych przez nas prezentów jest zasługą wielu osób, a więc w imieniu wszystkich obdarowanych serdecznie dziękujemy za pracę i poświęcenie się wszystkim tym osobom – przekazała Franciszka Greitiun, prezes Wspólnoty Lokalnej okolic Podbrzezie – Glinciszki.

Wasze ogromne Serca ogrzały wiele malutkich serduszek naszych dzieci, które przybyły na zapalenie lampek na choince w Glinciszkach. Dary trafiły również do seniorów (specjalne paczki dla seniorów, m.in. leki itp), którzy zawsze są szczęśliwi otrzymując prezenty z Polski, bo Macierz o nich pamięta, a słodycze ofiarowane przez mieszkańców Bochni i okolic, za sprawą Festiwalu „Kolędowe Serca Wileńszczyzny” osłodziły święta w wielu zakątkach naszej Małej Ojczyzny. Kochani Przyjaciele, dziękujemy Wam za pamięć i obecność w naszym życiu, za ogromne serca – dodała Franciszka Greitiun.

W akcji udział wzięły:

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drwini,
 • Zespól Szkolno-Przedszkolny w Mikluszowicach,
 • Szkoła Podstawowa w Świniarach,
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni,
 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Grobli,
 • Zespół Szkół nr 2 w Bochni,
 • Wspólnota Strumienie Wody Żywej,
 • Szkoła Podstawowa im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Woli Przemykowskiej,
 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zaborowie,
 • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym,
 • oraz wiele osób prywatnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kolejną edycję „Dzieciom na Kresach” – powiedział Grzegorz Pałkowski, prezes Stowarzyszenia Bocheńscy Patrioci.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc