R e k l a m a

Bochnia. Jest kontrakt na funkcjonowanie nowego ZOL-u: 7 mln zł rocznie

-

Szpital w Bochni zdobył kontrakt na funkcjonowanie 80 łóżek w budowanym właśnie Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Karolina w Bochni. Ma on zostać uruchomiony w ciągu kilku miesięcy – będzie w stanie zaopiekować cztery razy więcej pacjentów niż ma to miejsce obecnie na oddziale szpitalnym.

Jak przekazało we wtorek biuro prasowe bocheńskiego starostwa, dyrekcja szpitala podpisała już kontrakt z NFZ  finansujący prowadzenie zakładu. Co ważne, umowa będzie obowiązywała przez pięć lat.

– Oznacza to, że do 2027 roku nie musimy się martwić o finansowanie tak potrzebnej na naszym terenie  placówki. Co roku na jej utrzymanie, zgodnie z zapisami kontaktu, z NFZ otrzymamy ponad 7 mln zł — wyjaśnia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Warto dodać, że w regionie obejmującym powiaty: bocheński, brzeski, tarnowski i dąbrowski do zakontraktowania było 350 łóżek. Bochnia zdobyła aż 80, w tym 10  stanowisk wentylowanych mechanicznie.

– To powód do dużego zadowolenia. Zgodnie z zapowiedziami udało się nam nie tylko wybudować nowy obiekt, ale też skutecznie zdobyć jego finansowanie – podkreśla starosta bocheński Adam Korta.

Do tej pory szpital dysponował zaledwie 22 miejscami na oddziale opiekuńczo-leczniczym. Aby dostać się na oddział trzeba było czekać co najmniej pół roku. – Teraz się to zmieni. Uruchomienie ZOL w nowym budynku pozwoli nam zaspokoić potrzeby mieszkańców naszego powiatu – dodaje Adam Korta.

Kolejnym wyzwaniem jest pozyskanie finansowania dla hospicjum, które powstanie przy ZOL. – Przedstawiciele starostwa i szpitala już prowadzą rozmowy w tej sprawie – przekazano w oficjalnym komunikacie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia