Bochnia-Łapczyca. GDDKiA poprawiła malowanie. Lepsza widoczność na nowym wiadukcie na DK94

-

Pod koniec grudnia zmieniono oznakowanie poziome na wyjeździe z ul. Brodzińskiego w Bochni na drogę krajową nr 94 w kierunku Krakowa. Było to konieczne, bo wykonane w ramach przebudowy wiaduktu barierki utrudniały kierowcom bezpieczne włączenie się do ruchu.

W zeszłym roku oddano do użytku nowy wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 94, biegnący nad ul. Brodzińskiego w Bochni (na granicy z Łapczycą). Obiekt zastąpił stary wiadukt, który był w złym stanie technicznym i miał za mały prześwit.

Po zakończeniu prac wyszła na jaw wada komunikacyjna – bariery energochłonne przez swój kształt i umiejscowienie zasłaniały kierowcom samochodów osobowych widoczność przy wyjeździe z ul. Brodzińskiego w stronę Łapczycy. Doszło do absurdalnej sytuacji: po remoncie na skrzyżowaniu było mniej bezpiecznie, niż przed jego przebudową.

W sprawie interweniował radny powiatowy Jerzy Raczyński, który jest jednocześnie sołtysem Łapczycy. Po jego interpelacji Starostwo Powiatowe w Bochni zgłosiło sprawę do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (inwestor przebudowy wiaduktu). Interwencja zakończyła się opracowaniem aneksu do projektu docelowej organizacji ruchu.

W grudniu zmodyfikowano oznakowanie poziome (przesunięcie pasów ruchu w stronę południową, przesunięcie linii „stop” i zwężenie środkowej strefy wyłączonej z ruchu), co poprawiło widoczność.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023