R e k l a m a

Nowoczesna hala firmy Wessper w Rzezawie. „To dopiero początek” – ZDJĘCIA

-

W piątek w Rzezawie odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnej hali produkcyjnej firmy Wessper. Założona w Bochni kilka lat temu innowacyjna spółka rozwija się niezwykle dynamicznie, a uruchomiony właśnie imponujący obiekt robi duże wrażenie. Prezes Krzysztof Jarosz mówi jednak z uśmiechem: – To dopiero początek wszystkiego, mam nadzieję.

Firma Wessper powstała w 2016 roku w Bochni. Od początku działalności specjalizuje się w tworzeniu filtrów wody, pochłaniaczy wilgoci, akcesoriów do odkurzaczy oraz drobnego wyposażenia kuchennego. Wraz z rozwojem działalności poszerzyła portfolio o dzbanki filtrujące własnego projektu, chemię gospodarczą, filtry, chemię basenową oraz olejki eteryczne.

Hala w Rzezawie zwraca uwagę nietuzinkowym wyglądem zewnętrznym. Na jej piętrze znajdują się m.in. pomieszczenia biurowe, open space oraz kuchnia pracownicza.

Zakład produkcyjny jest częścią powiązanej grupy spółek – w sumie pracuje w nich już ponad 300 osób. To m.in. produkcyjny Wessper, spółka e-commerce (handel internetowy), czy podmiot IT tworzący m.in. specjalistyczne oprogramowanie i aplikacje do e-handlu.

Zakład produkcyjny otworzono w Rzezawie, ale w Bochni działa „odnoga” e-commerce: – Mamy tam 2,5 tys. metrów kwadratowych magazynu wysyłkowego, który dystrybuuje paczki do klientów w 42 krajach. Wysyłamy 7-10 tys. paczek dziennie – mówi Krzysztof Jarosz.

Prezes ma bardzo ambitne plany. Jego celem jest stworzenie polskiej marki, w 100-proc. z kapitałem polskim i produkcją w Polsce. Marka ma mieć zasięg globalny – to dlatego Krzysztof Jarosz kreśląc plany wspomina, że „to dopiero początek”. Młody, energiczny przedsiębiorca i manager (34 lata) jest bardzo konkretny i słychać, że kolejne działania ma przemyślane i poukładane.

Firma stawiała w ostatnich latach na spokojny rozwój, wzmocnienie wewnętrznej organizacji, okrzepnięcie, zajęcie stabilnej pozycji na rynku i przygotowanie się do kolejnego dużego kroku. Rozgłos nie był potrzebny, ale najpewniej wkrótce to się zmieni. Trwa intensywna rozbudowa m.in. działu marketingu i w perspektywie roku ruszą kampanie reklamowe, dzięki którym o Wessper ma zrobić się głośno.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia