R e k l a m a

Brzesko. Jechał środkiem drogi wprost na radiowóz. Miał ponad 3 promile alkoholu

-

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem T4. Siedzący za kierownicą mężczyzna chwilę wcześniej jechał środkiem drogi zmuszając jadących z naprzeciwka policjantów do zjechania na pobocze. Podczas kontroli wyjaśniło się co było powodem takiego ryzykownego stylu jazdy.

W niedzielę, 9 czerwca br. około godziny 17.00 dzielnicowi z gminy Dębno jadąc przez Jaworsko zauważyli pojazd poruszający się środkiem drogi. Policjanci zmuszeni byli zjechać na pobocze, aby się z nim minąć.

Mundurowi natychmiast zawrócili i zatrzymali kierującego volkswagenem do kontroli drogowej. Gdy siedzący za kierownicą pojazdu 27-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wysiadł z pojazdu, policjanci wiedzieli co było powodem takiego stylu jazdy. Mężczyzna był w takim stanie upojenia alkoholowego, że miał poważne trudności z utrzymaniem równowagi.

27-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, naraził się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia