Dni Bochni 2019. II tydzień – PROGRAM

-

W drugim tygodniu Dni Bochni 2019 dalszy ciąg Festiwalu Literackiego oKruch, trzy koncerty uczniów szkoły muzycznej, promocja książki prezentującej Bochnię na starych pocztówkach i fotografiach, wycieczka w Beskid Niski, spotkanie z autorem połączone wystawą jego prac i koncertem, gra terenowa i dwa spektakle teatralne nie tylko dla dzieci.

W ramach Festiwalu Literackiego oKruch już dzisiaj (10 czerwca, godz. 13.30) w bibliotece wykład Michała Nawrockiego „Zabawy literaturą. Jak czytać i po co czytać”, a o godz. 17.00 warsztaty twórczego pisania poprowadzi Marta Krupska. Natomiast we wtorek (11 czerwca, godz. 18.00) w bibliotece spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim, pisarzem nurtu fantastyki i literatury obyczajowej.

W czwartek (13 czerwca) do wyboru aż trzy wydarzenia: o godz. 17.30 Czwartkowe Spotkanie Muzealne, Janina Kęsek wystąpi z wykładem z cyklu „Saga bocheńska”, cz. V „Interes i mieszkanie pod jednym dachem”; o godz. 18.00 w sali klubu biblioteki koncert w ramach międzynarodowych warsztatów uczniów: Zakladnej Umeleckiej Skoly Antona Cigera w Keżmarku na Słowacji i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni; a o godz. 19.00 w sali kameralnej MDK, promocja książki „Bochnia ta sama, ale nie taka sama na pocztówkach i fotografiach ze zbiorów Elżbiety i Piotra Lekkich oraz Bogdana Haby”, której towarzyszyć będzie wystawa oryginałów.

14 czerwca (piątek) o godz. 17.00 w siedzibie Zespołu Szkół Nr 1 im. S. Staszica spotkanie z okazji 50 lat Szkoły przy ul. Windakiewicza, a w szkole muzycznej koncert finałowy uczestników międzynarodowych warsztatów muzycznych „Na strunach – VIII bocheńskie spotkania muzyczne”, występy solistów i koncert międzynarodowej orkiestry.

W sobotę 15 czerwca można wybrać się z bocheńskim PTTK w Beskid Niski, niebieskim szlakiem Rzeszów-Grybów.

W niedzielę (16 czerwca, godz. 12.00) muzeum bocheńskie zaprasza na spotkanie z cyklu „Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni” z Mirosławem Orzechowskim – filozofem, malarzem, dramaturgiem, poetą i reżyserem. W programie: wernisaż wystawy jego malarstwa i rysunku pt. „Bochnia – portret miasta”, koncert na kwintet saksofonowy i fortepian w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

Tej samej niedzieli (16 czerwca) o godz. 16.00 w Parku Rodzinnym Uzbornia przy ławeczce bookcrossingowej im. M. Bielawskiej rozpocznie się literacka gra terenowa „Książka na start! Na tropie zagadek”. Tam też nastąpi rozdanie nagród dla zwycięzców gry oraz rozwiązanie konkursu „Ślad po sobie”. O godz. 17.00 w amfiteatrze na Uzborni grupy teatralne „Bochenek” i „Mały Bochenek” wystawią spektakle „Reklamy Kopciuszka” i „W szkole”.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Policja zarekwirowała 8 automatów do gier

- Dzięki wspólnej akcji bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie, walka z nielegalnym hazardem na terenie solnego grodu...

Ostrzeżenie: W niedzielę możliwe burze z gradem

W ostatnich dniach niespokojnie było na północy i zachodzie kraju, dziś gwałtowne zjawiska pogodowe zapowiadane są m.in. w Małopolsce i Podkarpaciu.

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

18,691FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X