Bochnia. Bieg dla WOŚP po Plantach Salinarnych – ZDJĘCIA

-

Członkowie stowarzyszenia „RR Swimrun” oraz grupy biegowej „Bochnia 5:60” spotkali się w niedzielne południe, by wspólnie przyłączyć się do organizowanego po raz siedemnasty wirtualnego biegu „Policz się z cukrzycą”, będącego imprezą towarzyszącą finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Większość z nas doświadczyła skali pomocy Fundacji WOŚP korzystając z państwowej opieki medycznej. Nierzadko dzięki zakupionemu sprzętowi i prowadzonym programom profilaktycznym, my sami albo nasi najbliżsi odzyskali zdrowie, a może nawet zachowali życie. To jeden z wielu powodów dlaczego włączamy się w tą akcję już nie indywidualnie, a instytucjonalnie – wyjaśnili organizatorzy akcji.

O biegu „Policz się z cukrzycą” mówią: – Temat jest nam bliski, nie tylko z uwagi na powszechność chorób metabolicznych, ale głównie w związku z ich profilaktyką. Niewłaściwy sposób odżywiania, unikanie aktywności fizycznej, stres czy zaburzone relacje społeczne prowadzą do nadwagi, otyłości, a w dalszej perspektywie do stanów cukrzycowych i powikłań z nimi związanych. Działając na polu popularyzacji zdrowego trybu życia przez organizację regularnych treningów biegowych i ogólnorozwojowych chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej cennej inicjatywy.

Organizatorzy i uczestnicy biegu oprócz pokonania dystansu 5 km alejkami bocheńskich Plant, kwestowali także na rzecz WOŚP. Dla darczyńców mieli przygotowane specjalne, klubowe serca.

Do wośpowej puszki udało im się zebrać 2235 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023