R e k l a m a

Bochnia. Bieg dla WOŚP po Plantach Salinarnych – ZDJĘCIA

-

Członkowie stowarzyszenia „RR Swimrun” oraz grupy biegowej „Bochnia 5:60” spotkali się w niedzielne południe, by wspólnie przyłączyć się do organizowanego po raz siedemnasty wirtualnego biegu „Policz się z cukrzycą”, będącego imprezą towarzyszącą finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Większość z nas doświadczyła skali pomocy Fundacji WOŚP korzystając z państwowej opieki medycznej. Nierzadko dzięki zakupionemu sprzętowi i prowadzonym programom profilaktycznym, my sami albo nasi najbliżsi odzyskali zdrowie, a może nawet zachowali życie. To jeden z wielu powodów dlaczego włączamy się w tą akcję już nie indywidualnie, a instytucjonalnie – wyjaśnili organizatorzy akcji.

O biegu „Policz się z cukrzycą” mówią: – Temat jest nam bliski, nie tylko z uwagi na powszechność chorób metabolicznych, ale głównie w związku z ich profilaktyką. Niewłaściwy sposób odżywiania, unikanie aktywności fizycznej, stres czy zaburzone relacje społeczne prowadzą do nadwagi, otyłości, a w dalszej perspektywie do stanów cukrzycowych i powikłań z nimi związanych. Działając na polu popularyzacji zdrowego trybu życia przez organizację regularnych treningów biegowych i ogólnorozwojowych chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej cennej inicjatywy.

Organizatorzy i uczestnicy biegu oprócz pokonania dystansu 5 km alejkami bocheńskich Plant, kwestowali także na rzecz WOŚP. Dla darczyńców mieli przygotowane specjalne, klubowe serca.

Do wośpowej puszki udało im się zebrać 2235 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia