R e k l a m a

Biblioteka. Spotkanie z Aleksandrą Mączką, autorką książki „Okruchy czasu” – ZDJĘCIA

-

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyła się bocheńska premiera książki Aleksandry Mączki „Okruchy czasu”.

Aleksandra Mączka urodziła się w Lipnicy Murowanej. Lata dzieciństwa i wczesnej młodości spędziła w Bochni, jest absolwentką bocheńskiego Liceum Ogólnokształcącego. Po ukończeniu studiów psychologicznych na wydziale Historyczno-Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, podjęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Była redaktorką i prezenterką programów telewizyjnych, autorką filmów o charakterze dokumentalnym. Zawodowo przez 35 lat związana z Ośrodkiem Telewizyjnym w Krakowie.

W roku 2021 na rynku wydawniczym ukazała się opowieść autobiograficzna pt. „Okruchy czasu” będąca swoistym zapisem miejsca i czasu urodzenia, okoliczności dorastania oraz wyjątkowych wydarzeń z życia pani Aleksandry. Autorka w publikacji upamiętniła osoby, miejsca i zdarzenia związane z pracą dziennikarską oraz życiem prywatnym, zwłaszcza z podróżami, które odbyła do wielu zakątków świata. W książce znajdziemy wspomnienia i fotografie z dawnej Lipnicy Murowanej i Bochni.

W ramach spotkania można było zakupić książkę i uzyskać pamiątkowy wpis autorki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia