R e k l a m a

Ruszyła budowa węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Bochni

-

W czwartek 2 lutego od rozbiórki zniszczonego budynku przy krytej pływalni rozpoczęła się budowa węzła przesiadkowego przy ul. Poniatowskiego w Bochni. Prace mają zakończyć się do końca maja br.

Przetarg na projekt i budowę węzła przesiadkowego przy ul. Poniatowskiego w Bochni rozstrzygnięto już w sierpniu 2021 r. Od tamtej pory trwały prace projektowe oraz związane z formalnościami, czyli m.in. pozyskaniem pozwolenia na budowę.

Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych w bocheńskim magistracie, w rozmowie z Bochnianin.pl poinformował, że dwa tygodnie temu wykonawcy (jest nią firma Silesia Trans Service) został przekazany plac budowy. Prace w terenie rozpoczęły się w czwartek 2 lutego od rozbiórki budynku znajdującego w pobliżu pływalni i siedziby MPEC-u.

O wszelkich możliwych utrudnieniach związanych z budową węzła przesiadkowego urzędnicy mają informować z wyprzedzeniem.

Koszt inwestycji to ok. 5,9 mln zł (dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych wynosi ok. 2,9 mln zł). Termin realizacji zadania to 30 czerwca 2023 r., ale prace budowlane mają zakończyć się do 31 maja br.


Przypomnijmy, że głównym celem projektu jest utworzenie nowoczesnego punktu przesiadkowego, który ma wyprowadzić z centrum miasta (a dokładniej z placu Pułaskiego) ruch autobusowy. To także długo oczekiwane uporządkowanie systemu parkingów dla samochodów osobowych, motocykli i rowerów. Podróżni będą mieli również odpowiednie warunki do oczekiwania na swój środek transportu.

Przewidziano m.in. ok. 120 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym 8 dla osób niepełnosprawnych) z systemem parkingowym, zadaszony parking dla motocykli (min. 5 miejsc) i rowerów (min. 20 miejsc), 2 zatoki dla autobusów, parking dla busów (8 miejsc), przebudowę toalety publicznej w celu dostosowania jej do potrzeb osób niepełnosprawnych; przebudowę ul. Poniatowskiego, budowę obiektów małej architektury (kosz na śmieci, ławki, słupki drogowe, tablice informacyjne itp.), wykonanie monitoringu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia