Bochnia. Przetarg na autobusy częściowo unieważniony

-

Urzędnicy zdecydowali o częściowym unieważnieniu przetargu na zakup autobusów do transportu zbiorowego w Bochni. W dwóch częściach przetargu (na zakup czterech autobusów spalinowych) jako wygrane wskazano dwie oferty na łączną kwotę ponad 3,3 mln zł, a trzecią część (na zakup trzech pojazdów elektrycznych) unieważniono.

Przypomnijmy: zamówienie zakupu nowego taboru do transportu zbiorowego w Bochni zostało podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje dwa nowe pojazdy o długości do 7,6 m do przewozu 14 pasażerów na miejscach siedzących i 20 pasażerów na miejscach stojących. Druga dotyczy dwóch pojazdów o długości do 8 m do przewozu 20 pasażerów na miejscach siedzących i 30 pasażerów na miejscach stojących. Wszystkie autobusy mają być wyposażone w silniki spalinowe spełniające normę min. Euro-6, ma w nich znajdować się jedno miejsce na wózek inwalidzki, wymagane są tablice elektroniczne, system monitoringu, klimatyzacja, ogrzewanie postojowe wodne oraz drukarka biletowa.

Trzecia część zamówienia obejmuje trzy pojazdy elektryczne, wolnobieżne z nadwoziem zamkniętym. Pojazd ma pomieścić minimum 20 pasażerów, wymagane są klimatyzacja, ogrzewanie, system nagłośnienia, pasy bezpieczeństwa. Zasięg na jednym ładowaniu akumulatorów określono na nie mniej niż 80 km.

W przetargu wpłynęło pięć ofert, które przekroczyły o ok. 1,5 mln zł kwotę jaką miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel (wychodziło ok. 5,5 mln zł za 7 pojazdów).

Zdecydowano o wskazaniu najkorzystniejszych ofert w części I i II przetargu. Pierwszą część wygrała firma TRUCK IMPORT – EXPORT WYNAJEM SP. Z O.O., ul. Żurawia 43/201, 00-680 Warszawa, cena brutto: 1 448 940,00 zł, a drugą część: BUSIMPORT PL SP. Z O.O., Gierłatowo 10A, 62-330 Nekla, cena brutto: 1 891 248,00 zł.

Natomiast trzecią część przetargu unieważniono. Jako powód podano zbyt wysoką cenę oferty (ponad 2,2 mln zł).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023