Brzesko. W marcu Małopolska Akademia Kobiet w Centrum

-

4-5 marca w Brzesku odbędzie się Małopolska Akademia Kobiet w Centrum, na którą zapraszane są kobiety, które chcą poznać inne liderki Małopolski i wspólnie pracować nad swoimi umiejętnościami pod okiem najlepszych trenerów. Zgłoszenia będą przyjmowane od 10 lutego.

Stowarzyszenie Kobiety w Centrum to ogólnopolska organizacja, która powstała po to, aby żadna kobieta nie musiała z niczego rezygnować tylko dlatego, że jest kobietą. Członkinie Stowarzyszenia zabierają głos w najważniejszych dla Polek sprawach i pracują dla równości kobiet w życiu publicznym, społecznym i rodzinie. Od lipca 2022 roku działa także Małopolski Oddział Kobiet w Centrum.

Czym zajmuje się Stowarzyszenie Kobiety w Centrum?

Jesteśmy głosem Polek. Wydawałoby się, że w XXI wieku równouprawnienie powinno być standardem a niestety nie jest. Nasze Stowarzyszenie promuje uczestnictwo kobiet w życiu publicznym i społecznym, wzmacnia zaangażowanie obywatelskie i zaangażowanie na rzecz demokracji, społeczeństwa obywatelskiego. Wspieramy kobiety i inicjujemy ich działalność twórczą, artystyczną, edukacyjną i społeczno-zawodową. Podnosimy świadomość społeczną na temat przyczyn, skutków stosowania przemocy w rodzinie oraz możliwościach uzyskania pomocy. Wspomagamy rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Budujemy ogólnopolską sieć kobiet, która wspiera się wzajemnie. Wierzymy, że nasza solidarność jest kluczem do wspólnych sukcesów – mówi Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, prezeska Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kobiety w Centrum.

Małopolska Akademia Kobiet w Centrum

W marcu 2022 roku Stowarzyszenie zorganizowało w Sandomierzu trzydniową Akademię Liderek dla ponad 120 liderek z całej Polski. Kontynuacją wówczas rozpoczętej pracy są Regionalne Akademie Liderek w 16 regionach Polski. W każdej Akademii bierze udział 40 kobiet. Małopolska Akademia odbędzie się wiosną 2023 roku.

Patronaty i partnerzy Akademii:

  • patronat honorowy: Komisja Europejska,
  • patronat honorowy: Rzecznik Praw Obywatelski,
  • patronat: Fundacja Onkocafe,
  • patronat: twojstyl.pl,
  • partner: Fundacja Konrada Adenauera,
  • partner: WP LAW Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners SP.J.,
  • partner szkoleniowy: Szkoła Liderów.

Akademia Liderek to okazja do stworzenia silnych więzi kobiet regionu, poprzez wspólną pracę warsztatową i podnoszenie kompetencji na szkoleniach z najlepszymi trenerami w Polsce. Tematami przewodnimi Akademii Kobiet w Centrum są przedsiębiorczość, polityka oraz działalność społeczna, a ich celem jest umacnianie pozycji kobiet Małopolski, wspieranie ich niezależności, sprawczości i solidarności. Te dwa dni mają wielkie znaczenie, bo pomogą otworzyć skrzydła uczestniczek, ale też zmienią na lepsze życie kobiet w całym regionie.

Rekrutacja na Małopolską Akademię Kobiet w Centrum

Małopolska Akademia Kobiet w Centrum odbędzie się 4-5 marca 2023 r. w Brzesku. Partnerami Akademii jest Gmina Brzesko, Pałac Goetzów oraz Hotel August, który będzie gościł uczestniczki. Każda uczestniczka otrzyma certyfikat ukończenia Akademii. Przed liderkami wiele atrakcji, spotkania i warsztaty z ekspertami, przedstawicielkami Zarządu Stowarzyszenia Kobiety w Centrum, przedstawicielką Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, trenerką Szkoły Liderów, ekspertką Team Europe oraz uroczysty obiad z burmistrzem Brzeska Tomaszem Latochą.

Zgłoszenia na Akademię przyjmowane będą od 10 lutego poprzez formularz na stronie kobietywcentrum.org.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023