R e k l a m a

Biblioteka. Wieczór autorski Justyny Marii Mączki – ZDJĘCIA

-

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbył się wieczór autorski poetki Justyny Marii Mączki połączony z promocją jej drugiego tomiku wierszy „Myśli powoje”. Spotkanie poprowadził Marcin Urban.

Justyna Maria Mączka pochodzi z Uścia Solnego. Jest osobą obdarzoną wieloma talentami, ma szereg zainteresowań. To wolny „duch”, który nie znosi pozerstwa, owijania w bawełnę i nihilizmu, kocha muzykę, dobro i serdeczność. Docenia rzeczy proste, piękno natury i zwierzęta. Rysuje, maluje, jest plastycznym samoukiem. Ostatnio podjęła kolejne wyzwanie – zilustrowała książkę – jej rysunki można podziwiać w tomiku Zbigniewa Pikuły „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”.

Wszystkie jej pasje znajdują swój wydźwięk w wierszach. Pisze niemal od dziecka, początkowo do szuflady. W 2020 roku wydała debiutancki tomik wierszy „Skrzydła moje rozwinę”, który promowała w listopadzie 2021 roku w Filii Nr 1 Biblioteki. Promocji towarzyszyło otwarcie wystawy prac plastycznych autorki.

Podczas wieczoru poetyckiego w Bibliotece Justyna Mączka zaprezentowała utwory ze swojego najnowszego tomiku „Myśli powoje”, wydanego w grudniu ubiegłego roku. Można było również nabyć tomiki wierszy oraz uzyskać dedykację autorki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia