Futsal. Tylko remis BSF w Chorzowie. Piotr Matras: „Na pewno rozczarowanie”

-

W rozegranym w poniedziałek „Meczu Kolejki” zespół BSF ABJ Powiat Bochnia mimo olbrzymiej przewagi tylko zremisował na wyjeździe z ekipą Clearex Chorzów 1:1. Mecz transmitowany był na antenie TVP Sport.

Bochnianie dominowali zwłaszcza w pierwszej połowie, w której bramkę zdobył dla zespołu Piotr Matras. Po przerwie gospodarze częściej kontratakowali i zdołali strzelić gola wyrównującego. Statystyki meczu wyraźnie wskazują jednak na ogromną przewagę BSF: w strzałach na bramkę było 19:58 (w tym celnych 8:21), w liczbie przeprowadzonych ataków 64:108… Bochnianie dwukrotnie trafili w słupek – drugi raz stało się to kilka sekund przed końcowym gwizdkiem.

– Mecz na pewno dla nas ciężki z tego powodu, że po pierwsze przygotowania były bardzo specyficzne: właściwie połowa kadry była chora i niektórzy zagrali dzisiaj bez treningu… Tak że naprawdę słowa uznania dla zawodników, że dzisiaj mimo problemów zdrowotnych zagrali – ocenił w pomeczowym wywiadzie trener BSF Klaudiusz Hirsch. – Szkoda tego meczu, szkoda niewykorzystanych szans i z pierwszej połowy i w drugiej połowie mieliśmy znakomite sytuacje… Oczywiście wiedzieliśmy, że Clearex się zamknie na swojej połowie i liczyliśmy się z tym, że ich kontry będą groźne – to się sprawdziło i kilka razy musieliśmy mocno się natrudzić, żeby wybronić kontrataki. Szkoda – mogliśmy wypracować sobie wcześniej przewagę, która dałaby nam więcej komfortu, a tak niestety musieliśmy cały czas przeć do przodu i przy tak zmasowanej obronie było ciężko. Ale mimo wszystko – te sytuacje trzeba zamieniać na bramki…

– Na pewno rozczarowanie. My tu przyjechaliśmy po trzy punkty, a nie po jeden i moim zdaniem przebieg meczu pokazywał, że na te trzy punkty zasłużyliśmy, a skończyliśmy z punktem – dlatego jesteśmy rozczarowani – stwierdził z kolei Piotr Matras, kapitan BSF. – Myślę, że zabrakło odwagi do wzięcia na siebie odpowiedzialności – wielu zawodników miało okazję, żeby iść w pojedynek jeden na jeden, zakończyć strzałem. No i wiadomo – skuteczność. Strzelec jedynej bramki dla Bochni zapewnił jednak, że zespół postara się wyciągnąć z tego wnioski: – Tylko taka droga prowadzi do rozwoju i osiągnięcia czegokolwiek w życiu.

Clearex Chorzów – BSF ABJ Powiat Bochnia (0:1)

0:1 – Piotr Matras 16′
1:1 – Mariusz Seget 33′

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę – także na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie FC Reiter Toruń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023