R e k l a m a

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń na Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni

-

Do 25 marca można przesyłać zgłoszenia do udziału w 16. Małopolskim Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej wydarzenia. Warsztaty i koncerty zaplanowano w dniach 23 – 25 maja 2023 roku.

Kwalifikacje, jak co roku odbywać się będą na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy zostaną połączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas dwudniowych warsztatów, już w parach wykonawcy będą przygotowywali wspólną piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu zaprezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Wystąpią także zespoły i kabarety.

Szczegóły festiwalu określa regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora www.festiwal.bochnia.pl. Uczestnikom, jak co roku, akompaniować będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.


Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem” powstał w 2008 roku. Początkowo było to wydarzenie artystyczne obejmujące zasięgiem województwo małopolskie. Z biegiem lat zgłoszenia zaczęły spływać z całej Polski oraz zagranicy. Kopia festiwalu powstała w Saarlouis (Niemcy).

W gronie artystów prowadzących warsztaty i jurorów na przestrzeni piętnastu lat byli:

Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Halina Frąckowiak, Majka Jeżowska, Aleksandra Królik, Monika Kuszyńska, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkova, Dorota Osińska, Ania Rusowicz, Magda Steczkowska, Hanna Śleszyńska, Izabela Trojanowska, Alicja Węgorzewska, Ania Wyszkoni, Artur Barciś, Wojtek Cugowski, Grzegorz Hyży, Janusz „Yanina” Iwański, Robert Janowski, Krzysztof Jaryczewski, Mariusz Kałamaga, Kolja Koglin, Wiesław Komasa, Zygmunt Konieczny, Paweł Królikowski, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert, Marek Pacuła, Maurycy Polaski, Janusz Radek, Sebastian Riedel, Stanisław Sojka, Wojciech Sokolnicki, Daryl Strodes, Zbigniew Wodecki, Jan Wojdak, Tadeusz Woźniak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi, Maciej Zembaty, Jacek Zieliński i oczywiście związany z festiwalem od pierwszej edycji, Marek Piekarczyk.

Jak wyglądały próby, warsztaty i przesłuchania konkursowe? To wszystko można zobaczyć w reportażach i materiałach emitowanych w programach informacyjnych. Wszystko jest dostępne w zakładce „media” na stronie: www.festiwal.bochnia.pl.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.
Partner Główny: Województwo Małopolskie.
Współpraca: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego.
Festiwal odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc