📸🎞 Emocje i zabawa. Międzynarodowy Festiwal Koszykówki w Bochni – ZDJĘCIA, klip WIDEO

-

Blisko 300 młodych zawodniczek reprezentujących 18 drużyn z 3 krajów (Polski, Słowacji oraz Słowenii) wzięło udział w XIV Festiwalu Koszykówki Bochnia CUP, który rozegrany został w Bochni w dniach 10-12 lutego.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych, w trzech halach sportowych na terenie miasta. Poniżej ostateczna klasyfikacja:

Zwycięskie reprezentacje otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

W sobotę odbyła się uroczysta ceremonia prezentacji drużyn, a po niej turniej „Skills Challenge”, podczas którego reprezentacje wszystkich klubów rywalizowały o pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

W kategorii wiekowej do lat 12 najlepsza okazała się reprezentacja Young Angels Košice, która w finale pokonała MOSiR Bochnia. W kategorii wiekowej do lat 13 w wielkim finale ŻKK Olimpia Wodzisław pokonała MKS MOS Deichmann Wrocław. W najstarszej kategorii – do lat 15 w finale Felix Zasavje pokonało CBK Košice.