R e k l a m a

Gmina Bochnia. Odbiór śmieci: odpady zielone do maksymalnie 7 worków

-

Rada gminy Bochnia na posiedzeniu 7 lutego znowelizowała regulamin odbioru śmieci od mieszkańców. Od teraz bioodpady można wystawiać w maksymalnie 7 workach, a ewentualną nadwyżkę należy samemu zawieźć na PSZOK.

Nowelizację uchwały przygotowali gminny urzędnicy. – Jej intencją jest po pierwsze zachęcenie mieszkańców do większej ilości kompostowania albo używania sprzętu, który rozdrabnia trawę i nie ma takiej ilości do odstawiania, zachęca też mieszkańców aby bardziej tymi bioodpadami racjonalnie gospodarować – wyjaśnił Aleksander Dziadowiec, kierownik wydziału ochrony środowiska.

– Również nie ukrywamy, że korzystamy z dobrych wzorców, które zostały przyjęte w sąsiednim samorządzie (gdzie tam co prawda jest maksymalna ilość 5 worków) i skutkuje to znakomitą poprawą oddawania w kilogramach tych odpadów biodegradowalnych – dodał Aleksander Dziadowiec. – W bilansie za lata 2018 – 2021 jeśli chodzi o wzrost procentowy mamy przyrost 337 procent. Wśród rodzajów odpadów to jeden z największych przyrostów – wskazywał.

Szef wydziału ochrony środowiska przyznał też: – Ta uchwała ma na celu również ukrócenie można to tak nazwać procederu podrzucania dużej ilości bioodpadów przed posesje przed odbiorem tym, którzy albo mają kompostowniki, albo maja małe działki i swoich odpadów mają dużo mniej. Ma to na celu bardziej racjonalne gospodarowanie bioodpadami oraz zachęcenie mieszkańców do innej formy gospodarowania tymi odpadami.

Jeżeli jakieś gospodarstwo domowe będzie miało do oddania więcej niż 7 worków bioodpadów, nadwyżkę może zawieźć do PSZOK funkcjonującego przy ul. Partyzantów w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc