R e k l a m a

Niepołomice wyróżnione za otwarte współrządzenie z mieszkańcami

-

W konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2022 Niepołomice zostały wyróżnione za współdziałanie z mieszkańcami oraz lokalnymi instytucjami podczas projektowania i budowy Niepołomickich Błoń.

Niepołomice wydały na stworzenie błoń blisko 10 mln zł (6,6 mln zł ze środków unijnych), budowa trwała dwa lata. Zasadzono tu 75 tys. roślin i 107 drzew, powstało 1,6 km alejek betonowych oraz 500 metrów ścieżek drewnianych, zbudowano wioskę kaczek, domki dla jeży, „hotele” dla owadów… Jest też duży wybieg dla psów wyposażony w urządzenia do zabaw, a po drugiej stronie parku tzw. rozprężalnia (ogrodzony plac do trenowania koni).

Koncepcję zagospodarowania terenów w sąsiedztwie zamku szeroko konsultowano z lokalną społecznością. – Było trochę sporów jak Błonia mają wyglądać, ale okazało się, że jak się chce, to można się dogadać – mówił śmiejąc się burmistrz Roman Ptak podczas oficjalnego otwarcia Błoń w czerwcu zeszłego roku. Dziś komentuje: – Bardzo dziękuję za uznanie. To wyróżnienie jasno pokazuje, że zawsze warto rozmawiać i wymieniać poglądy! W Tarnowie nagrodę odbierał jego zastępca, Michał Hebda.

Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” jest organizowany przez Związek Miast Polskich od 15 lat. W cyklicznym wydarzeniu wyróżniane są najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce.

Niepołomickie Błonia oddano do użytku 5 czerwca 2022 roku:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc