R e k l a m a

Kiedy przy dworcu PKP w Bochni zostanie zrealizowany projekt „Pod Kryształem”?

-

Zadanie „Pod Kryształem – estetyczna i funkcjonalna przestrzeń miejska przy dworcu PKP” zgłoszone przez stowarzyszenie Reaktor B7 zostało wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Bochni w 2020 roku. Projekt nadal nie doczekał się realizacji. Dlaczego?

„Pod Kryształem – estetyczna i funkcjonalna przestrzeń miejska przy dworcu PKP” to zadanie porządkujące teren naprzeciwko wejścia do dworca kolejowego w Bochni, w tym m.in. przejścia dla pieszych z malowaniem nawierzchni farbą w odcieniach zieleni, budowa oświetlenia, utwardzenie nawierzchni, montaż małej architektury, nasadzenia zieleni (z obszernym opisem zadania można zapoznać się TUTAJ). Zadanie z kwotą 150 tys. zł zostało wpisane do budżetu miasta w 2020 roku, ale do dziś nie doczekało się pełnej realizacji.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska radny Krzysztof Sroka zapytał, czy projekt „Pod Kryształem” będzie realizowany przy okazji obecnie wykonywanej budowy węzła przesiadkowego.

Nie jest tak. Kiedyś było takie zadanie z budżetu obywatelskiego. Skończyło się ono projektem i pozwoleniem na budowę. Tamto zadanie zostało zakończone dwa lata temu. Teraz, żeby zrealizować „Pod Kryształem” musimy na nowo wprowadzić do budżetu, zabezpieczyć środki – odpowiedział Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych w bocheńskim magistracie.

Dwa lata temu było mówione, że przy tej inwestycji zostanie to wykonane w ramach budżetu tej inwestycji. Jak to było? – dopytywał radny Krzysztof Sroka.

Po inwestycji. Najpierw Park&Ride, a potem „Pod Kryształem” – powiedziała Aldona Słowik, naczelniczka wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. – To są bardziej porządkujące prace, a nie duża przebudowa. Jednak takiej kosmetyki nie można robić na niewyremontowanej drodze – dodała.

Radni uznali, że skoro węzeł przesiadkowy ma być gotowy w pierwszej połowie tego roku, to zadanie „Pod Kryształem” powinno zostać wykonane w drugiej połowie 2023 r. Potrzebne będzie zabezpieczenie środków i ponowne wpisanie tego zadania do budżetu miasta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia