R e k l a m a

Nagroda architektoniczna dla Niepołomic za budynek Obserwatorium – WIDEO

-

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach zajęło I miejsce w XI edycji konkursu Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze współczesne realizacje architektoniczne. Wyróżnienie odebrali pod koniec lutego wiceburmistrz Adam Twardowski oraz dyrektor MOA Dominik Pasternak.

W ramach konkursu wybrano najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne, które sprzyjają ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

Nagroda jest przyznawana raz na dwa lata projektantom oraz inwestorom najlepszych realizacji architektonicznych w Małopolsce, w ramach trzech kategorii: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa, przestrzeń publiczna. Rozstrzygnięcia konkursu dokonuje Zarząd Województwa Małopolskiego na podstawie oceny i rekomendacji sądu konkursowego.

Nowa siedziba Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach została zaprojektowana przez Biuro Projektów Lewicki i Łatak. Rozbudowa obserwatorium trwała dwa lata – otwarcie nastąpiło w sierpniu 2021 roku.

W uzasadnieniu sądu konkursowego podkreślono: „Nagroda za adekwatną skalę obiektu wpisującą się harmonijnie w strukturę przestrzenną Niepołomic. Szlachetna i powściągliwa forma podąża za oryginalną funkcją, która spełnia także ważną rolę edukacyjną”.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc