R e k l a m a

Wiśnicki „Plastyk” zaprasza w marcu na Dzień Otwarty

-

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu zaprasza uczniów klas ósmych wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 marca w godz. 9:00-14:00.

Podczas Dnia Otwartego zainteresowani uczniowie zapoznają się z wyjątkową ofertą edukacyjną wiśnickiego „Plastyka”. Gościom udostępnione będą pracownie szkolne, w których uczniowie zaprezentują różnorodne działania plastyczne w dziedzinie specjalizacji: ceramika artystyczna, fotografia artystyczna, tkanina artystyczna, renowacja elementów architektury oraz przedmiotów ogólnoplastycznych malarstwo i rysunek, rzeźba oraz przedmioty projektowe. Zwiedzić będzie można także sale dydaktyczne oraz internat szkolny.

Dzień Otwarty to szansa poczucia kameralnej atmosfery szkoły, poznania rozległego jej kampusu i wreszcie okazja do rozmów z uczniami, nauczycielami, wychowawcami, aby uzyskać odpowiedzi na liczne pytania dotyczące m.in. programów nauczania, siatki godzin, zajęć dodatkowych, plenerów, wycieczek, programów wymiany uczniów, sukcesów artystycznych, wystaw i wielu innych. Kandydaci będą mogli uzyskać również informacje na temat konsultacji indywidualnych, warsztatów przygotowawczych, rekrutacji i egzaminu wstępnego.

O godz. 12:00 w sali gimnastycznej zaprezentowany zostanie pokaz z cyklu „Tkackie Kompozycje Artystyczne” przygotowany przez uczennice specjalizacji tkanina artystyczna.

Po pokazie, w obecności uczniów, ich opiekunów, przedstawicieli władz samorządowych i instytucji kultury otwarta zostanie wystawa pokonkursowa IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej „Świat wokół mnie”. Konkurs objęty jest patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministra Edukacji i Nauki.

Podczas wernisażu ogłoszone zostaną wyniki konkursu, a laureatom wręczone nagrody finansowe i materialne ufundowane przez rozumiejących potrzebę rozwoju artystycznego młodzieży, hojnych sponsorów. Podobnie jak w latach poprzednich wystawie towarzyszył będzie katalog.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc