R e k l a m a

Posłanka Szczurek-Żelazko (PiS) o czynach pedofilskich: „Platforma Obywatelska ma w swoich szeregach wiele takich osób”

-

Szefowa PiS w okręgu Bochnia, posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, komentując na antenie Telewizji Republika tragiczne i wstrząsające wydarzenia związane z samobójstwem 16-letniego syna posłanki PO ze Szczecina, stwierdziła, że „pierwszym krokiem do tej tragedii, były te czyny pedofilskie (…) i niestety Platforma Obywatelska w swoich szeregach ma wiele takich osób”. W tym samym programie reprezentantka naszego regionu apelowała o studzenie emocji i oskarżyła o ich eskalację opozycję, a Telewizja Republika wyświetlała belkę, w której użyto zwrotu „afera pedofilska”.

Wysoka temperatura emocji w polityce

Na początku rozmowy prowadzący i goszczący w studiu parlamentarzyści Józefa Szczurek-Żelazko oraz Paweł Krutul z Białegostoku (Nowa Lewica) komentowali ogólnie bieżące emocje w polityce. Posłanka PiS oceniła, że w ostatnich dniach ich temperatura jest bardzo wysoka. – Czasami zastanawiam się do czego to doprowadzi, bo takie podbijanie emocji czasami może iść w złym kierunku – stwierdziła.

Na pytanie „A kto podbija te emocje?” odpowiedziała: – No myślę, że wiele tutaj się dzieje za sprawą opozycji, która wyolbrzymia wiele problemów, czasami też swoje zachowania kształtuje na bazie nieprawdziwych jakichś tam wydarzeń, czy jakichś fake newsów. To wszystko powoduje, że wszyscy jakoś emocjonalnie podchodzimy, zamiast racjonalnie oceniać fakty.

Następnie goście programu dyskutowali na temat rozpoczętego w sejmie protestu osób niepełnosprawnych oraz spierali się o to, czy, jak oraz na ile wystarczająco rząd pomaga tej grupie społecznej.

„Platforma Obywatelska w swoich szeregach ma wiele takich osób”

Na koniec spotkania prowadząca ponownie wróciła do emocji związanych ze śmiercią 16-latka, tym razem w kontekście fali krytyki jaka wylała się m.in. na Radio Szczecin (w związku z ujawnieniem informacji, które pozwoliły zidentyfikować ofiarę pedofila – choć ten wątek prowadząca przedstawiła inaczej, stawiając dziennikarzy w roli niesłusznie zaatakowanych) i pytała swoich gości: „W jakim kierunku to zmierza, czy można to zatrzymać?”. W tym momencie na ekranach zaczął się pojawiać się pasek „Groźby śmierci wobec dziennikarzy i napad na Radio Szczecin w związku z aferą pedofilską”.

Fot. screen YouTube.com/@Republika TV

Pierwszy odpowiadał Paweł Krutul, który powiedział m.in. że ma nadzieję, że „szybko ta sprawa zostanie wyjaśniona, nie będzie przerzucania się winą i zostaną ustaleni sprawcy”. – Wina to chyba przede wszystkim zaczyna się w postaci pana Krzysztofa F… – wtrąciła prowadząca. – Od pedofila, który to dziecko krzywdził – dorzuciła posłanka Szczurek-Żelazko.

– Ale dane zostały ujawnione, a nie powinny, bo śledztwo było utajnione. Ktoś te materiały wyniósł. I powinniśmy się o tym dowiedzieć, żeby nigdy więcej taka sytuacja nie miała miejsca (…) Ktoś wyciągnął dane tego chłopaka, to nigdy nie powinno się wydarzyć – dokończył swoją wypowiedź poseł Nowej Lewicy.

Posłanka Józefa Szczurek-Żelazko odpowiadając na pytanie prowadzącej stwierdziła:

– Chciałabym wyrazić ubolewanie z powodu tej trudnej, dramatycznej sytuacji dla całej rodziny. Trzeba o jednym pamiętać, że przyczyną tej całej sytuacji, czyli tym pierwszym krokiem do tej tragedii, były te czyny pedofilskie, które były stosowane wobec tych dzieci i niestety Platforma Obywatelska w swoich szeregach ma wiele takich osób, natomiast próbuje przerzucić odpowiedzialność na Kościół, szukając choćby w Kościele osób, które mają jakieś problemy z tym tematem… Natomiast myślę, że do momentu kiedy nie zostanie ta sprawa wyjaśniona, nie powinniśmy dokonywać żadnych samosądów… – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko.

W tym momencie posłance weszła w zdanie prowadząca, którą najwyraźniej nieco zdziwiła ta wypowiedź, bo dopytując próbowała „podpowiedzieć” co parlamentarzystka miała na myśli: – Ale pani poseł pani powiedziała, że „Platforma ma wiele takich osób”… Które ukrywały to, tuszowały takie sprawy…?

– Ukrywały, wiemy, że ukrywały, ale też coraz częściej w przestrzeni medialnej pojawiają komentarze na temat takich osób, które gdzieś tam pełnią funkcje publiczne, czy w radach miast, czy też działają w otoczeniu polityków Platformy stwierdziła w odpowiedzi Józefa Szczurek-Żelazko.

Parlamentarzystka podkreśliła również, że „w tym samym czasie w telewizji publicznej pojawiła się informacja na ten temat, w tym samym bodajże dniu – tak że inne media podawały taką samą informację”. – Obwinianie tylko i wyłącznie dziennikarzy Telewizji Publicznej, oddziału szczecińskiego, no nie do końca jest uprawnione – przekonywała Józefa Szczurek-Żelazko.

Na koniec posłanka zaapelowała: – Poczekajmy, niech właściwe służby wyjaśnią tę sprawę i ja oczywiście jestem za tym, żeby ci, co winni, jeżeli w ogóle znajdziemy tutaj winnych, powinni być ukarani, bo nie możemy dopuszczać do takiej sytuacji, żeby jeden człowiek zaszczuł drugiego człowieka i doprowadził do śmierci (jeżeli takie sytuacje miały miejsce). Ale z drugiej strony nie ferujmy tych wyroków za wcześnie, bo tak jak powiedziałam, w przestrzeni publicznej w tym samym czasie, w wielu mediach, pojawiały się te informacje.

Po tych słowach prowadząca podziękowała posłance „za głos rozsądku” i zakończyła program.


Po kliknięciu odtwarzanie filmu rozpocznie się w momencie wypowiedzi Józefy Szczurek-Żelazko:


W ostatnich dniach sprawę komentowali m.in. na Twitterze także opozycyjni posłowie z naszego regionu. Bocheński parlamentarzysta Stanisław Bukowiec (Porozumienie) w sobotę, gdy rozeszła się wieść o tragicznym wydarzeniu, napisał: „Wyrazy współczucia dla Magdaleny Filiks. To niewyobrażalna tragedia, do której doprowadziła podłość ludzi, dla których przekraczanie granic prywatności i człowieczeństwa – stała się normą”. We wtorek Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) ocenił: „Propaganda TVPiS przekracza granice podłości. Jedyną misją jaką kierują się media rządowe jest szczucie i sianie nienawiści. To systemowy przemysł pogardy, który musi się skończyć”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia