R e k l a m a

Rywalizowali w turnieju wiedzy o powiecie – WYNIKI i ZDJĘCIA

-

Drużyna Orkiestry Baczków wygrała I Interaktywny Turniej Wiedzy o Powiecie Bocheńskim. Indywidualnie najlepsza była Aleksandra Spyrka z I LO. Wydarzenie zorganizowano w czwartek w „Mechaniku”.

W rywalizacji wzięło udział 28 uczestników, którzy mogli wykazać się wiedzą na temat powiatu bocheńskiego. Uczestnicy, czyli uczniowie Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 3, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Bochni oraz Orkiestra Baczków tworzyli 4 osobowe zespoły.

Każdy uczestnik otrzymał tablet, za pomocą którego udzielał odpowiedzi na pytania wyświetlane na ekranie. Dzięki oprawie muzycznej i grze świateł uczestnicy i dopingująca ich publiczność mogli poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju.

Pytania były różne. Jedne łatwiejsze jak np. to „z ilu gmin składa się powiat?” oraz inne trochę trudniejsze jak np. „wiek postania szybu Floris?”, czy „kiedy po raz pierwszy powstała jednostka administracyjna o nazwie Powiat Bocheński?”. Zagadnienia dotyczyły wiedzy historycznej, samorządowej, przyrodniczej oraz turystycznej. Po każdym pytaniu na ekranie prezentowano wyniki, zarówno indywidualne, jak i grupowe, co tylko wzmagało ducha rywalizacji.

W tym roku postanowiliśmy w szczególny sposób uhonorować jubileusz 20-lecia powiatu bocheńskiego. Z tej okazji przygotowano kilkanaście wydarzeń czy akcji, które będą realizowane przez cały rok. Kilka z nich już się odbyło, a niektóre jeszcze przed nami. Uznaliśmy, wspólnie z biurem promocji, że 20-lecie powiatu jest także dobrą okazją do zaangażowania młodzieży do głębszego poznania jego historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, osiągnięć oraz ważnych inwestycji. Stąd postanowiliśmy zaprosić uczniów do udziału w interaktywnym turnieju wiedzy – wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński.

Rywalizacja odbywała się dwutorowo: indywidualnie oraz zespołowo.

Wyniki:

Rywalizacja indywidualna:

 1. Aleksandra Spyrka (I LO Bochnia)
 2. Milena Władek (I LO Bochnia)
 3. Dominik Radoń (absolwent I LO Bochnia, ale reprezentujący Orkiestrę z Baczkowa)
 4. Norbert Czubek (ZSP Nr 2 w Brzesku, ale reprezentujący Orkiestrę z Baczkowa)
 5. Aleksandra Szal (ZS Nr 1, ale reprezentowała Orkiestrę z Baczkowa)

Rywalizacja grupowa:

 1. Orkiestra Baczków
 2. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
 3. Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni
 4. Zespół Szkół Nr 3 im. Józefa Tischnera w Bochni
 5. Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni
 6. II Liceum ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni
 7. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Łapanowie

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc