R e k l a m a

Gdów. 20-latek z powiatu bocheńskiego strzelił do mężczyzny. Poszkodowany stracił oko

-

20-latek po kłótni w barze z 32-latkiem, zaatakował go na ulicy, strzelając do niego z wiatrówki gazowej. – Poszkodowany stracił oko – informuje policja. Sprawca został szybko ustalony i zatrzymany przez kryminalnych z Gdowa i Wieliczki.

Do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 marca 2023 roku. Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie został wówczas powiadomiony o zranieniu mężczyzny w miejscowości Zręczyce (gmina Gdów, powiat wielicki). Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policji, jeden z pasażerów samochodu marki Skoda, który przejeżdżał obok osób stojących na przystanku, oddał strzał z  bliskiej odległości z nieustalonej broni w kierunku 32-latka, raniąc go w oko. Po zdarzeniu skoda oddaliła się w nieznanym kierunku. 

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu. Wytypowali  6 osób mogących mieć związek ze sprawą, które zamieszkiwały na terenie powiatów wielickiego i bocheńskiego.

– Policjanci 5 i 6 marca przesłuchali figurantów i przeszukali ich posesje. Podczas przeszukania u 20-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego,  funkcjonariusze ujawnili broń, z której został oddany strzał do pokrzywdzonego mężczyzny informuje policja w komunikacie. – To wiatrówka gazowa na metalowe kulki, która została zabezpieczona do badań w laboratorium kryminalistycznym.

20-latek został zatrzymany. Ustalono, że zaatakował 32-latka w związku z wcześniejszą kłótnią, która miała miejsce pomiędzy nimi w lokalu gastronomicznym w Gdowie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu 32-latka. Na wniosek Prokuratury  Rejonowej  w Myślenicach 7 marca br. sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od lat trzech.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024