Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

-

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do zmagań szaradziarskich przystąpiło 20 uczniów ze szkół podstawowych nr: 1, 2, 4 i 5. Na rozwiązanie kilkunastu zadań szaradziarskich uczestnicy Turnieju mieli 60 minut.

Indywidualnie najlepsza okazała się Kaja Szczawińska ze Szkoły Podstawowej nr 4, która osiągnęła wynik 33 punktów i została uhonorowana pucharem Klubu Szaradziarskiego OMNIBUS. O drugim miejscu zadecydowała skala trudności rozwiązanych zadań oraz czas, w którym dwoje uczestników z taką samą ilością punktów je rozwiązała. Ostatecznie miejsce to przypadło Janowi Sosnowcowi ze PSP nr 1, natomiast trzecie miejsce zdobyła Dominika Lichy z PSP nr 2.

W kategorii drużynowej I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 4 zdobywając 136 punktów, a tym samym Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymując 125 punktów, natomiast III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa
nr 1 zdobywając 115 punktów.

Puchar Burmistrza Miasta, dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta wręczyli Gustaw Korta – zastępca burmistrza miasta Bochnia oraz Tadeusz Bembenik – prezes Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „OMNIBUS”.

Jury konkursu stanowili: Tadeusz Bembenik – Prezes Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „OMNIBUS”, Janina Bembenik i Janina Fita – członkinie klubu „OMNIBUS” oraz Anna Kawalec – Urząd Miasta Bochnia.

Organizatorzy Turnieju składają serdeczne podziękowania na ręce Zbigniewa Solaka – dyrektora PSP nr 2 oraz Katarzyny Zdeb za pełnienie, już po raz czwarty, roli gospodarza zmagań szaradziarskich.