W bocheńskim „Mechaniku” uruchomiono recyklomat – ZDJĘCIA

-

W Zespole Szkół nr 1 w Bochni został uruchomiony pierwszy w powiecie bocheńskim recyklomat. Do urządzenia możemy oddać plastikowe butelki, szklane opakowania oraz opakowania typu PET, które następnie trafią do powtórnego przetworzenia.

Korzystający z recyklomatu muszą mieć zainstalowaną aplikację ECO Wallet i w zamian za każdy oddany surowiec wtórny otrzymają eco-monety, które następnie będzie można wymienić na kupony i nagrody u partnerów akcji.

Urządzenie zainstalowano dzięki staraniom Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Instalacja urządzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu Powiatu Bocheńskiego w projekt badawczy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego liderem jest firma EcoTech System z Krakowa. Projekt ma za cel opracowanie nowoczesnego systemu recyklingu odpadów, który przede wszystkim spowoduje zmianę zachowania i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci w myśl idei, że segregacja ma sens i się opłaca – informuje Adam Korta, starosta bocheński.

Więcej informacji oraz instrukcję obsługi aplikacji ECO Wallet znajdują się na stronie Powiatu Bocheńskiego – link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023