Bochnia. Dwie nauczycielki „Budowlanki” wyróżnione w konkursie „Zawodowiec Roku 2022”

-

Dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni zostały wyróżnione w konkursie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź.

Katarzyna Ćwiąkała uzyskała tytuł „Zawodowca Roku 2022” w dziedzinie geodezji (branża budowlana), a Renata Czarnota otrzymała wyróżnienie w dziedzinie reklamy (branża poligraficzna).

Gala konkursu odbyła się we wtorek w Warszawie – wyróżnienia odebrało w sumie 118 osób nagrodzonych w 52 dziedzinach. To nauczyciele ze szkół branżowych, techników, szkół policealnych, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań.


Tytuł zawodowca roku mógł otrzymać nauczyciel, który:

  • jest zaangażowany i z pasją pracuje z młodzieżą,
  • wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, 
  • cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, 
  • posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego,
  • działa na rzecz promocji kształcenia zawodowego np. wprowadza autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne w obszarze kształcenia zawodowego,
  • współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami) i dbać o swój rozwój zawodowy.

Do I edycji konkursu napłynęło 537 zgłoszeń w 62 dziedzinach. Komisja konkursowa oceniała je według 5 kryteriów. Ostatecznie wyróżnienia i tytuły laureatów przyznano 118 nominowanym w 52 dziedzinach. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023