R e k l a m a

PROLOG 3. Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego: Wielka Lekcja Geografii i Przemek Kossakowski – ZDJĘCIA

-

W czwartek w Bochni rozpoczęła się 3. edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N. W Szkołach Podstawowych nr 2 i 5 przeprowadzono Wielką Lekcję Geografii, a w kinie Regis odbyło się spotkanie z gościem specjalnym – Przemkiem Kossakowskim.

W szkołach uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści Kamili Kielar, podróżniczki i dziennikarki, która w 2017 roku przemierzyła pieszo blisko 5 tys. km, przez pustynie i góry po szlaku Pacific Crest Trail w Stanach Zjednoczonych.

Następnie o mapach i kompasach, czyli naszym bezpieczeństwie i odpowiednim przygotowaniu do wyprawy w góry, opowiadali przedstawiciele Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a na co dzień mieszkańcy Bochni – Jacek Moskalik i Jan Szewczyk.

Tego samego dnia wieczorem, w kinie Regis odbyło się spotkanie z gościem specjalnym – Przemkiem Kossakowskim, podróżnikiem, dziennikarzem i osobowością znaną z wielu formatów telewizyjnych. Temat jego opowieści do samego końca był tajemnicą. Podczas spotkania to publiczność sposób przedstawionych przez niego propozycji wybrała opowieść o jego życiu.

Czwartkowy prolog był wstępem do 3. edycji Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N, który w dniach 17-19 marca będzie odbywał się w Wieliczce. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Strzeżysz, Kamila Kielar, Małgorzata Szumska, Dagmara Bożek, czy Łukasz Kocewiak i Jan Krzeptowski-Sabała.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook (link TUTAJ) oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia