Gnojnik. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

-

Mieszkaniec powiatu brzeskiego ujął a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierującego. 52-latek, który wsiadł za kierownicę volkswagena miał ponad 2 promile alkoholu.

W niedzielę 19 marca po godz. 18, policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Gnojnik. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że będąc na parkingu zauważył kierującego volkswagenem, który podjechał przed sklep i wysiadając z pojazdu zataczał się. Zgłaszający widząc to postanowił do niego podejść i wówczas wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił o tym policjantów.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

– Na uznanie i podziękowania zasługuje postawa mieszkańca powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierującego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Widząc nietrzeźwego kierującego nie bądźmy obojętni, reagujmy. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 – apeluje policja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023