R e k l a m a

Os. św. Jana w Bochni. Regulamin placu zabaw, a tam… tylko piaskownica

-

Kilka tygodni temu na placach zabaw w Bochni zamontowano tabliczki z regulaminami. Przy bloku nr 11 na os. św. Jana taki regulamin widnieje na terenie zaopatrzonym tylko w piaskownicę. Choć wygląda to kuriozalnie, magistrat tłumaczy, że takie są wymogi.

Na terenie przed blokiem nr 11 na os. św. Jana w Bochni znajduje się tylko stara piaskownica, dwie ławki i coś w rodzaju stołu. Dlaczego w tym miejscu zamontowano tabliczkę z regulaminem?

Plac zabaw jest w naszej ewidencji. Obowiązek umieszczenia regulaminu istnieje nawet wtedy jak jest jedna zabawka. Plac zabaw przeszedł przegląd techniczny, w roku poprzednim były wykonane zalecone naprawy – wyjaśniła Aldona Słowik, naczelniczka wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Na razie magistrat nie zamierza doposażać tego miejsca w nowe zabawki lub wymieniać piaskownicy na nową. – W tym momencie nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy wymienimy piaskownicę. Jeśli wystarczy środków finansowych to będzie można to zrobić w roku bieżącym. Wszystko zależy od ilości zniszczeń na placach zabaw w sezonie letnim. W okresie jesiennym 2022 r. na wielu placach zabaw w mieście wymieniono zabawki i dokonano prac remontowych, żeby były one jak najbardziej dogodne dla ich użytkowników – przekazała Aldona Słowik.

W poniedziałek podczas posiedzenia komisji kultury Rady Miasta Bochnia pojawiło się pytanie o wymianę piasku w piaskownicach. – Wymiana piasku będzie w kwietniu, poszło już zlecenie do BZUK-u w ramach porozumienia. Pierwsza wymiana w kwietniu, a druga w okresie wakacyjnym – odpowiedziała Aldona Słowik.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia