R e k l a m a

Brzeźnica. Ola Zelek zdobywa nagrody w wielu konkursach

-

Aleksandra Zelek to zdolna, pracowita, z ogromną wiedzą i zawsze uśmiechnięta uczennica klasy 8. Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Brzeźnicy. Olka od najmłodszych lat szkolnych osiągała wysokie wyniki w nauce, dlatego też często była wybierana przez nauczycieli do wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach. Rok szkolny 2018/2019, mimo iż trudny z uwagi na przygotowania do egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej, okazał się owocny w sukcesy.

Zaczęło się wczesną wiosną, kiedy Olka wzięła udział w Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Czytam, znam, rozumiem” zorganizowanym przez PWSZ w Tarnowie. Pokonując ok. 400 osób, znalazła się w ścisłym finale; choć nie zajęła miejsca na podium, uzyskała tytuł Finalisty Konkursu.

W marcu 2019 r. opublikowano wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Serce Kapsuły Czasu”. Praca Olki, w której przedstawiła swą wizję świata za 100 lat, została zamknięta w specjalnej kapsule na sto lat. Tym samym uczennica została nagrodzona Złotym Certyfikatem i uzyskała tytuł Zwycięzcy Honorowego.

Warto dodać, iż w konkursie wzięli udział inni uczniowie, którzy również zostali nagrodzeni:

  • Alicja Zelek młodsza siostra Oli) otrzymała Srebrny Certyfikat i tytuł Zwycięzcy Wyróżnionego za pracę literacką
  • Eliza Czachurska również odebrała Srebrny Certyfikat oraz tytuł Zwycięzcy Wyróżnionego za pracę plastyczną

Maj 2019 r. również był pracowity dla dziewczynki. Zredagowała pracę literacką pt. ”Szczęśliwego Nowego Toku”, która została wysłana na XV Małopolski Konkurs Literacki i Plastyczny „Mój szczęśliwy dzień” do Szkoły Podstawowej nr 101 w Krakowie. W czerwcu Aleksandra odebrała Nagrodę 2. Stopnia , co znaczy że jej praca została zauważona i nagrodzona pośród kilkuset innych.

Nie tylko konkursy polonistyczne interesują Olę. Chętnie bierze udział w konkursach recytatorskich. W maju zajęła 1 . miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej: „In Memory of Emily Dickinson” zorganizowanym przez SP nr 1 w Bochni.

Sukcesy Olki to efekt jej systematycznej pracy, chęci, zaangażowania, pozytywnego podejścia oraz wartości, które wpoili jej rodzice.

Tekst: Agata Kurczak

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia