Gmina Gdów. Policyjna akcja „Truck & BUS” – posypały się mandaty

-

We wtorek na terenie gminy Gdów (powiat wielicki) odbyły się działania pod nazwą Truck & BUS”, przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Działania prowadzono w szczególności w miejscowościach Marszowice oraz Książnice. Akcja została zainicjowana przez Komendanta Komisariatu Policji w Gdowie, nadkom. Krzysztofa Mistarza, w związku z sygnałami otrzymywanymi od mieszkańców gminy, którzy zwracali uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, przekraczanie dozwolonego tonażu przez pojazdy ciężarowe, a także zanieczyszczania drogi.

Podczas wczorajszych działań policjanci skontrolowali blisko 80 pojazdów, w tym 42 samochody ciężarowe. Podczas kontroli ujawnili 4 naruszenia związane z niewłaściwym zabezpieczeniem ładunku oraz dwa dotyczące przeładowania pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 19 przypadków naruszenia przepisów przekroczenia prędkości.

Mundurowi zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów oraz nałożyli 42 mandaty karne za popełnione wykroczenia drogowe. Policjanci skierowali jeden wniosek o ukaranie do Sądu. W najbliższym czasie planowane  są kolejne działania.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023