Poseł Norbert Kaczmarczyk pyta o zboże z Ukrainy i silosy od Bidena

-

Reprezentujący nasz okręg wyborczy poseł Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska) złożył kilka dni temu do ministra rolnictwa i rozwoju wsi interpelację „w sprawie trudnej sytuacji na rynku zbóż”.

„Szanowny Panie Ministrze, za nami rok wojny na Ukrainie. Niemal od początku tego konfliktu polskie rolnictwo zmaga się z problemem napływu zbóż z Ukrainy, które docelowo nie miało trafiać na rynek polski, jednak w wielu przypadkach tak się właśnie dzieje” – napisał w interpelacji poseł Norbert Kaczmarczyk (jeszcze pół roku temu wiceminister rolnictwa – czytaj tutaj: Wiceminister Norbert Kaczmarczyk do dymisji? W tle zamieszania Bosy Biegacz spod Bochni – WIDEO).

– Kiedy zostanie zwiększona liczba służb kontrolujących przepływ przez Polskę zboża pochodzącego z Ukrainy? Jakie są aktualne rozwiązania infrastrukturalne w celu identyfikacji zboża pochodzącego z Ukrainy i zatrzymania wprowadzania go na rynek polski? – pyta Norbert Kaczmarczyk.

Parlamentarzysta prosząc o podanie ile przypadków wprowadzania zboża pochodzącego z Ukrainy na teren Polski zidentyfikowano przez ostatni rok, pyta także, czy i jeśli tak to kiedy, zostaną wprowadzone grzywny dla firm i osób fizycznych, które sprowadzają zboże z Ukrainy i wprowadzają je na rynek polski zamiast na docelowy rynek zbytu.

Na koniec Norbert Kaczmarczyk prosi także o informację: – Czy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontaktowało się z przedstawicielami rządu USA w sprawie budowy na terenie Polski tymczasowych silosów na ukraińskie zboże, o których mówił prezydent Joe Biden w swoim wystąpieniu w czerwcu 2022 roku?

Interpelacja została złożona 18 marca.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023