R e k l a m a

3 mln zł dla Puszczy Niepołomice? Ma powstać boisko treningowe i bieżnia lekkoatletyczna

-

Ministerstwo Sportu ogłosiło w środę rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”. Na opublikowanej liście inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania jest projekt zgłoszony przez gminę Niepołomice.

Celem ministerialnego programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi (w tej ostatniej występuje Puszcza Niepołomice). W chwili obecnej finalizowana jest ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków, która ostatecznie potwierdzi kwoty dofinansowań w ciągu najbliższych tygodni.

Projekt „Budowa boiska przy ul. Kusocińskiego w Niepołomicach” ma dostać 3 mln zł dotacji (koszt całkowity realizacji inwestycji szacowany jest na 5,3 mln zł).

Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość. Realizacja programu pozwoli stworzyć w sąsiedztwie stadionu i Niepołomickich Błoń dodatkowe, pełnowymiarowe boisko o naturalnej nawierzchni – wskazuje w komunikacie opublikowanym na klubowej stronie Marek Bartoszak, prezes spółki Niepołomicki Sport. – Pozwoli to nam na zwiększenie liczby zawodników Akademii i polepszenie bazy treningowej dla pierwszego zespołu. Cieszy fakt, że otrzymaliśmy maksymalnie możliwą kwotę dofinansowania, co pokazuje, że przygotowany wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice wniosek był bardzo dobrze napisany i udokumentowany. Bardzo dziękuję panu burmistrzowi – Romanowi Ptakowi i całemu wydziałowi inwestycji, za wkład w przygotowanie wniosku. 

Dodajmy, iż projekt ten zakłada również dalszą rozbudowę o potrzebną w Niepołomicach lekkoatletyczną bieżnię.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia