R e k l a m a

Policja kontrolowała rejony przejść dla pieszych. Aż 72 wykroczenia!

-

Policjanci bocheńskiej drogówki prowadzili w środę działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” będące częścią ogólnokrajowej akcji, której celem była poprawa bezpieczeństwa korzystających z dróg pieszych i rowerzystów. Bocheńscy policjanci odnotowali 72 wykroczenia popełnione przez kierujących oraz przez pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze drogówki sprawdzali rejony przejść dla pieszych zlokalizowanych głównie na ruchliwych drogach miasta. Tam, jednym z priorytetów było zwrócenie uwagi na to, czy przechodzący przez nie osoby korzystają z telefonów komórkowych lub innych urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze kontrolowali także przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonach przejść.

Podczas jednej z takich kontroli – w Bochni, tuż po godzinie 22 zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego pomiar prędkości wskazał 110 km/h. W związku z tym, że kierujący tym pojazdem mężczyzna wykroczenie popełnił w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące. 22-latek z gminy Bochnia został także ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a na jego konto przypisano 13 punktów karnych

Łącznie w trakcie działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni odnotowali 72 wykroczenia popełnione wobec pieszych oraz przez pieszych i rowerzystów. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia