R e k l a m a

Brzesko. Doświetlenie przejść dla pieszych

-

Tuż przed końcem listopada zakończyły się prace polegające na doświetleniu dziewięciu przejść dla pieszych w gminie Brzesko.

Inwestycja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu kołowym i pieszym została zlecona przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad, a jej realizację nadzorował Urząd Miejski. Dodatkowe oświetlenie zostało zamontowane na pięciu przejściach w Brzesku i czterech w Jadownikach, w ciągu dróg administrowanych przez GDDKiA.

Na mocy porozumienia zawartego z GDDKiA wykonawcę tego zadania wyłonił Urząd Miejski. Była nim tarnowska firma ProSoft Piotra Kościółka. Koszt całej inwestycji wyniósł około 240 tysięcy złotych.

Wybór przejść, które zostały poddane doświetleniu, nie był przypadkowy. Z policyjnych statystyk wynika, że w przeszłości we wskazanych przez GDDKiA miejscach, dochodziło do mniej lub bardziej groźnych wypadków, z których przynajmniej dwa z nich były śmiertelne.

Wyraźną poprawę dostrzegają użytkownicy dróg, zarówno zmotoryzowani jak i piesi. Dzięki doświetleniu przejścia są doskonale widoczne już z dużej odległości.

Niezależnie od tej inwestycji brzeski samorząd podejmuje szereg własnych inicjatyw związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach poprzez rozbudowę ulicznego oświetlenia. Jeszcze w tym roku nowe oświetlenie pojawi się przy ulicy Siostry Faustyny w Mokrzyskach oraz przy ulicy w Granicznej w Porębie Spytkowskiej.

Doświetlenie przejść zostało wykonane w następujących lokalizacjach:

  • Brzesko, ul. Mickiewicza – przy wjeździe do parku Goetzów
  • Brzesko, ulica Kościuszki – przy wjeździe do szpitala
  • Brzesko, ulica Leśna – dwa przejścia przy zjeździe na autostradę
  • Brzesko, ulica Głowackiego – tuż przed granicą z Jadownikami (na wysokości firmy Proster)
  • Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Zachodnią – dwa przejścia
  • Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Radosną – dwa przejściaGranicznej w Porębie Spytkowskiej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia