Ponad 400 młodych judoków z 8 państw walczyło w kopalni soli – ZDJĘCIA

-

Za nami XXII edycja Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli Bochnia. W dwudniowych zawodach walczyli judocy z 8 państw: Austrii, Chorwacji, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy i oczywiście całej Polski. W sumie w dwóch komorach solnych na 5 matach 250 metrów pod ziemią walczyło 415 młodych judoków z 51 klubów!

Najmocniejsza Ukraina

W sobotę mogliśmy oglądać walki drużynowe, w których uczestniczyli judocy z rocznika 2006 i młodsi. Do rywalizacji swoje zespoły zgłosiły kluby Triumfu Kiev z Ukrainy, TJ Mladost RS ze Słowacji oraz AZS Opole, UKS Judo Mysłowice, AZS AWF Warszawa i MOSiR Bochnia. Najmocniejszy okazał się zespół z Ukrainy.

Klasyfikacja drużynowa:

1. Triumf Kiev, Ukraina
2. TJ Mladost RS, Słowacja
3. AZS Opole, Polska
3. UKS Judo Mysłowice, Polska

W sobotę rozegrane zostały również walki indywidualne chłopców z roczników 2006/07 i 2008/09 oraz dziewcząt z rocznika 2006/07. W pierwszym dniu swoich sił próbowało 250 judoków.

W niedzielę walczyli chłopcy z rocznika 2010 i młodsi, dziewczęta z roczników 2008/09 oraz 2010 i młodsze. W drugim dniu zawodów na matach spotkało się 165 młodych judoków.

Wyniki turnieju dostępne są TUTAJ.

Bochnianie w kategoriach indywidualnych

Bochnianie w turnieju zdobyli cztery złote medale, jedno srebro i sześć brązów oraz siedem 5. i jedno 7. miejsce.

1. miejsca:

 • Katarzyna Alfawicka w kat U10-27
 • Hubert Płachczyński w kat. U12-60
 • Julia Rybka w kat. U14-36
 • Michał Budzyn w kat. U14-50

2. miejsce:

 • Mariusz Maj w kat. 10-38

3. miejsca:

 • Wojciech Kluz w kat. U9-28
 • Filip Krążała w kat. U10-23
 • Konrad Krzywda w kat. U10-44
 • Samuel Stawiarz w kat. U12-33
 • Dominika Miś w kat. U12-40
 • Bartosz Król w kat. U14-42

5. miejsca:

 • Ksawery Trojan w kat. U10-26
 • Liwia Trojan w kat. U10-27
 • Arwena Sobaś w kat. U10-33
 • Antoni Jesionka w kat. U10-44
 • Norbert Alfawicki w kat. U12-30
 • Oliwia Ulas w kat U12-36
 • Michał Ćwik w kat. U14-46

7. miejsce:

 • Mateusz Kruk w kat. U14-42

Nad walką bocheńskich zawodników czuwali trenerzy: Grzegorz Maj, Sebastian Serwiński, Waldemar Kowalski i Wojciech Tworzydło.

Zawody oceniało 16 sędziów pod przewodnictwem Pawła Maśleja.

Podsumowanie

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Zwycięzcy indywidualni otrzymali medale, dyplomy i drobne upominki, a zdobywcy 1. miejsc dodatkowo pamiątkowe tabliczki. Nagrodzeni wyjechali z koszulkami reklamującymi turniej oraz tradycyjnie z solą – pamiątką z kopalni. Rozdano też liczne gadżety, które mają wpłynąć na promocję Bochni oraz instytucji i firm wspierających turniej.

Dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które wsparły XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia. Warto podkreślić, że wiele z nich pomaga nam od lat w tej tak trudnej pod względem organizacyjnym imprezie sportowej – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia. – Dziękuję zawodnikom za piękną walkę i gratuluję im oraz ich trenerom zwycięstw! Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy, starszych judoków i rodziców zawodników bocheńskiej sekcji, którzy z pełnym oddaniem pomagają nam przy organizacji turnieju. Dziękuję dziennikarzom relacjonującym zawody i kibicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali zawodników do walki. Zapraszam wszystkich za rok, jak zwykle w trzeci weekend czerwca!

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Zadaniu partnerowało kilkanaście firm: Pharma C Food Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa DOMEK, TTM Tomasz Tobiasz, Stalprodukt – Wamech Sp. z o.o., Stalprodukt – SERWIS Sp. z o.o., EKOMBUD Skowronek Gazda Sp. jawna, Krakowski Bank Spółdzielczy, CONTIMAX S.A., Master Camp, Komputeria.eu, Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J. Kruk, AQUER Spółka Jawna z siedzibą w Bochni, Thai Rolls lody tajskie Bochnia.

Organizatorzy XXII Międzynarodowego Turnieju Judo: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe „MOSIR”, Kopalnia Soli w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Królówka. Podejrzane beczki na opuszczonej posesji. Sprawę bada prokuratura – WIDEO

Służby zaalarmowano w miniony piątek. Na miejscu pojawili się strażacy i policja, powiadomiono prokuraturę. Na razie nie wiadomo co znajduje się w...

Powiat. Podpisano umowę z wykonawcą drogowej inwestycji w trzech gminach

W Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę z wykonawcą rozbudowy drogi powiatowej na południu powiatu. Inwestycja będzie przebiegała przez gminy: Trzciana, Żegocina...

22-latek pędził 106 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Policyjna kontrola...

Muzeum. W czwartek wykład o Policji Państwowej w II RP

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 14 listopada o godzinie 17.30 na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Ryszard Rybka wygłosi wykład pt....

Pływanie: Udany weekend zawodników TS Pływak Bochnia

Udany weekend zanotowali zawodnicy klubu TS Pływak Bochnia, którzy wywalczyli kilka medali w zawodach pływackich. Najpierw w piątek Mikołaj...

Artykuły promocyjne

Bochnia/Kłaj. Superszybki internet ze światłowodu od Orange

Mieszkańcy Bochni oraz miejscowości Kłaj mogą skorzystać z superszybkiego internetu światłowodowego Orange o prędkościach 300Mb/s, 600 Mb/s...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2019

14lis17:3019:00Wykład o Policji Państwowej w II RP

15lis18:0020:00Koncert: Jacek Wójcicki i "Camerata Cracovia"

17lis15:0017:00Koncert w Bibliotece

Więcej wydarzeń
19,804FaniLubię
655ObserwującyObserwuj
438SubskrybującySubskrybuj
X