R e k l a m a

Spotkania z politykami PO w każdym powiecie. Czy region odwiedzi Donald Tusk?

-

Trwa zorganizowana przez Platformę Obywatelską akcja „Tu jest przyszłość”, w ramach której politycy związani z partią spotykają się z Polakami w różnych częściach kraju. Serię spotkań odbywa także lider formacji – Donald Tusk.

O akcji „Tu jest przyszłość” mówiła podczas niedawnego spotkania z dziennikarzami w Tarnowie (16 marca) reprezentująca nasz okręg wyborczy posłanka Urszula Augustyn. – W ciągu 16 tygodni chcemy odwiedzić 16 regionów, by spotykać się z ludźmi, naszymi wyborcami – i nie tylko z naszymi wyborcami, bo jak państwo wiecie, w odróżnieniu do tych innych spotkań, na nasze jest otwarty wstęp, każdy kto ma ochotę na te spotkania przychodzi i może porozmawiać.

W kolejnych tygodniach akcji „Tu jest przyszłość” PO ogłasza kolejne punkty swojego programu. Posłanka Urszula Augustyn omówiła na konferencji prasowej propozycje dotyczące mieszkań dla młodych ludzi oraz ułatwień dla przedsiębiorców.

– To co zdecydowanie udało się zrobić Prawu i Sprawiedliwości przez te dwie kadencje, to zupełnie zdewastować, zrujnować rynek mieszkaniowy. Chce przypomnieć, że w trakcie naszej kadencji, ogłosiliśmy dwa programy mieszkaniowe i tylko program „Mieszkanie dla Młodych” zaowocował 200 tysiącami mieszkań. PiS zapowiadał 100 tys. mieszkań, udało się oddać 15 tysięcy – powiedziała parlamentarzystka, po czym wyliczyła ogłoszone pomysły: kredyt na pierwsze mieszkanie 0%, 600 zł dopłaty do wynajmu mieszkania oraz skierowanie do samorządów 10 mld zł, aby mogły wyremontować i przekazać na wynajem odnowione zasoby komunalne.

Urszula Augustyn przedstawiła także propozycje rozwiązań dla przedsiębiorców: PIT płatny od odpłaconych faktur, przeniesienie ciężaru wypłaty chorobowego za pracowników na ZUS w przypadku małych firm od pierwszego dnia zwolnienia oraz wprowadzenie „jasnej i prostej składki zdrowotnej”.

Zaznaczyła też: – To co obowiązuje przedsiębiorcę musi być jasne, czytelne i stabilne – przedsiębiorca musi wiedzieć, jakie będzie płacił podatki i jak długo to prawo będzie obowiązywało. Nie może być tak, jak jest do tej pory, za rządów obecnej partii, że jednego tygodnia przerabiamy ustawę, którą natychmiast wprowadza się w życie, bo nawet vacatio legis nie ma zbyt długiego, a w następnym tygodniu rząd sobie przypomina, że czegoś w tej ustawie nie zapisał, albo zapisał tak, że kompletnie nie działa, wręcz jest przeciwko ludziom. Tak nie może być, przedsiębiorca musi wiedzieć w jakich warunkach ma działać.

Parlamentarzystka podkreśliła też, że „urzędy skarbowe, to nie ma być policja na przedsiębiorców tylko instytucja, która tym przedsiębiorcom pomaga – (…) urzędy skarbowe powinny być centrami obsługi podatnika i podpowiadać, pomagać, a nie organizować mu tylko i wyłącznie kontrole i ewentualnie straszyć”.

Spotkania w każdym powiecie

W regionie tarnowskim akcja „Tu jest przyszłość” zagości prawdopodobnie w kwietniu/maju.

– Z całą pewnością będą spotkania w każdym powiecie – one są od godzin porannych, do późnego wieczora. To kilka spotkań otwartych i jedno największe, najważniejsze spotkanie, które w sposób naturalny gromadzi najwięcej osób, to jest spotkanie z Donaldem Tuskiem – wyjaśniła Urszula Augustyn. – Na te spotkania z Donaldem Tuskiem wybierane są niewielkie miejscowości – okazuje się, że zawsze tam jest bardzo duże zainteresowanie. Chcę podkreślić: na te spotkania może przyjść każdy. Dla nas to jest zawsze przyjemność i radość, że są pytania nie tylko od tych, którzy się z nami zgadzają.

Nie wiadomo jeszcze, w którym miejscu w naszym regionie zostanie zorganizowane spotkanie z Donaldem Tuskiem. O terminach spotkań politycy PO będą informować z wyprzedzeniem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia