R e k l a m a

Świetny dokument o historycznym meczu Jadowniczanka-Widzew – zobacz WIDEO

-

W serwisie YouTube został dziś opublikowany niezwykły dokument o historycznym meczu rozegranym w 1984 roku w Jadownikach koło Brzeska. Autorem 38-minutowego filmu jest Arkadiusz Stolarek.

5 września 1984 roku Widzew Łódź rozegrał mecz 1/16 Pucharu Polski z drużyną Jadowniczanki Jadowniki. Wyjątkowość tego spotkania polegała na tym, że we wsi w Jadownikach obejrzało ten mecz na stadionie kilkanaście tysięcy kibiców, pomimo tego, że gospodarze grali wówczas na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Widzew Łódź, był wtedy niedługo po swoich największych sukcesach sportowych, jak awans do półfinału Pucharu Europy. Łódzki zespół, mimo że już bez Bońka, był magnesem na kibiców w całym kraju. Grali w nim medaliści MŚ z 1982 roku i tak wielkie nazwiska, jak Smolarek, Wójcicki, Dziekanowski, Dziuba czy Wraga…

Film opowiada świadectwami bohaterów i obserwatorów tego dnia, jak wyglądały przygotowania i przebieg tego niezwykłego meczu. W filmie wykorzystano materiały archiwalne TVP Łódź, dziesiątki zdjęć i artykułów prasowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia