R e k l a m a

Brzesko. Pijani rodzice spacerowali z dwójką małych dzieci

-

Policjanci z Brzeska interweniowali w stosunku do rodziców, którzy będąc pod wpływem alkoholu sprawowali opiekę nad 2-letnim i rocznym dzieckiem. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rejonowy, który zbada sytuację rodzinną małoletnich.

Do interwencji doszło w poniedziałek (17 czerwca) w Brzesku. Tuż przed godziną 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o dwójce małych dzieci, które znajdują się pod opieką nietrzeźwych rodziców.

Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce podejmując interwencję wobec spacerującej pary. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości rodziców, które wykazało u matki – 2,5 promila a u ojca – 0,69 promila alkoholu w organizmie.

– Materiały w sprawie czynu, którego dopuścili się rodzice, zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację małoletnich. Dodatkowo policjanci prowadzą postępowanie w sprawie narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje brzeska policja.

Mundurowi apelują o reagowanie na podobne przypadki. – Wystarczy, że o dostrzeżonym wobec dziecka zaniedbaniu, powiadomimy pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratora sądowego, czy też dzielnicowego. Natomiast w pilnych przypadkach, kiedy niezbędna jest szybka interwencja, należy dzwonić na numer alarmowy 112.

– Pamiętajmy. Ujawnienie zaniedbań ze strony opiekunów, wobec małoletniego, daje możliwość dokładnego sprawdzenia jego sytuacji rodzinnej przez powołane do tego służby.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc