R e k l a m a

Steve „Boltz” Bolton wystąpił w ramach Bochnia Rocks! – ZDJĘCIA

-

W środę w Miejskim Domu Kultury w Bochni wystąpił Steve „Boltz” Bolton – brytyjski gitarzysta rockowy znany z zespołów Atomic Rooster, The Who, czy zespołu Paula Younga. Jego występ otworzył znany już bocheńskiej publiczności zespół Black Banjo. Było to kolejne wydarzenie w ramach Bochnia Rocks!

Steve Bolton karierę muzyka rozpoczynał w latach 60. XX wieku. W 1971 r. dołączył do grupy Atomic Rooster, która była wtedy u szczytu sławy. Wokalistą Atomic Rooster był wówczas legendarny Chris Farlowe.

Pod koniec 1972 r. Steve Bolton dołączył do formacji Headstone, byłego perkusisty Rare Bird, Marka Ashtona. W latach 80. XX wieku był gitarzystą zespołu Paula Younga. Występował na większości ich albumów. Skomponował też jeden z jego przebojów „Ku Ku Kurama”.

W 1989 r. dołączył do grupy The Who jako gitarzysta solowy, wspomagał na koncertach z okazji 25-lecia zespołu Pete Townshenda, który z powodu problemów z szumami usznymi grał tylko akustyczne partie.

Steve Bolton współpracował także jako muzyk sesyjny z wieloma artystami. Na tej długiej liście znajdują się m.in. Bob Dylan, David Bowie, Ray Davies (The Kinks), Rick Wright (Pink Floyd) i Scott Walker.

W 2016 r. reaktywował grupę Atomic Rooster, wspólnie z jej byłym wokalistą Pete Frenchem. Oprócz tego występuje solo oraz z własnym zespołem Dead Man’s Corner.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc