R e k l a m a

Policja: Około 8 tys. osób w Lipnicy Murowanej podczas obchodów Niedzieli Palmowej

-

Około 8 tysięcy osób zgromadziło się w Lipnicy Murowanej na uroczystości związanej z obchodami Niedzieli Palmowej, które były połączone z 64. Konkursem Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych dbali bocheńscy i krakowscy policjanci.

W Lipnicy Murowanej pracowali tego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, Posterunku Policji w Trzcianie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Wydarzenie, które jest znane w skali kraju zgodnie z przewidywaniami i doświadczeniem z lat ubiegłych przyciągnęło na płytę lipnickiego rynku i jego okolice bardzo dużą liczbę osób. Szacuje się, że mimo niekorzystnych warunków pogodowych, na uroczystości pojawiło się około 8 tysięcy osób.

Funkcjonariusze już wcześniej przygotowali plany koordynacji i zabezpieczenia rejonu wydarzenia pod kątem prewencyjnym i drogowym. W ramach działań funkcjonariusze kierowali ruchem drogowym, co miało wyeliminować potencjalne zatory i zagrożenia drogowe. Policjanci podejmowali również interwencje prewencyjne, reagowali na wszelkiego rodzaju wykroczenia, oraz byli przygotowani do działania w sytuacji potencjalnych poważniejszych zagrożeń.

Po zakończeniu uroczystości trwających od godziny 7 do 18 dowodzący zabezpieczeniem dokonali jego podsumowania. Obchody Niedzieli Palmowej przebiegły bez wydarzeń powodujących zagrażanie dla jego uczestników, co jest również efektem prawidłowo wykonanych policyjnych działań – przekazano w komunikacie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia