R e k l a m a

Bochnia. Sklepowy złodziej zaatakował ekspedientkę. Kobieta trafiła do szpitala

-

Bocheńscy policjanci zatrzymali dziś 19-latka, który przed tygodniem dokonał kradzieży w jednym ze sklepów i poturbował próbującą interweniować ekspedientkę. Jeszcze dziś sprawca powinien usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Do zdarzenia doszło w środę 29 marca. Najpierw około godz. 16:00 w jednym z supermarketów na terenie Bochni (według naszych ustaleń chodzi o sklep w rejonie dworca PKP) doszło do kradzieży. Sprawca wrócił do tego samego sklepu po godz. 19:00 i ponownie próbował kradzieży. Został jednak rozpoznany przez ekspedientkę – gdy zwróciła mu uwagę, wyciągnął towar spod bluzy, a kobieta poinformowała go, że wzywa na miejsce policję.

Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna najpierw chciał wyrwać kobiecie telefon, a gdy to mu się nie udało, próbował ucieczki. Ekspedientka wybiegła za nim przed sklep, by zatrzymać go do przyjazdu funkcjonariuszy. Wtedy sprawca popchnął kobietę, a gdy przewróciła się, szarpał nią powodując, że kilkukrotnie uderzyła głową o podłoże.

Następnie złodziej uciekł. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przewiozła 43-letnią kobietę (mieszkankę gminy Drwinia) do szpitala.

Sprawą zajęli się bocheńscy kryminalni – dzięki ich ustaleniom udało się wytypować potencjalnego sprawcę i miejsce jego przebywania. Dziś 19-letni mieszkaniec powiatu wielickiego został zatrzymany. Przyznał się już do kradzieży oraz szarpaniny z ekspedientką. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia