R e k l a m a

1,6 mln zł dla szpitala w Brzesku na modernizację oddziału chirurgii

-

Prawie 1,6 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa trafi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał ze starostą brzeskim Andrzejem Potępą oraz wicestarostą brzeskim Maciejem Podobińskim umowę na dofinansowanie zakupu aparatury medycznej oraz dostosowanie pomieszczeń Oddziału do aktualnych wymogów i przepisów prawa. W wydarzeniu uczestniczyły poseł Józefa Szczurek-Żelazko oraz dyrektor szpitala Alicja Syty.

Ja, kiedy byłam dyrektorem tego szpitala, mogłam pomarzyć o środkach, które teraz spływają z budżetu państwa. Obecny rząd ma świadomość, jak trudna jest sytuacja w ochronie zdrowia i żeby poprawić jej potencjał, przekazuje środki na modernizacje, zakup sprzętu, remonty, różnego rodzaju inwestycje. Mam nadzieję, że ta inwestycja zostanie szybko zrealizowana – powiedziała poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Z kolei wojewoda Łukasz Kmita wyliczał sprzęt, który trafi do brzeskiego szpitala:

Kardiomonitory, walizka resuscytacyjna, stół zabiegowy z regulacją wysokości, defibrylator, łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie itp. To zaledwie część całej aparatury medycznej, której zakup przez Szpital w Brzesku będzie możliwy dzięki środkom przyznanym na mój wniosek przez pana premiera Mateusza Morawieckiego. Rząd Prawa i Sprawiedliwości skutecznie realizuje politykę, w której najważniejszy jest człowiek. Regularnie doposażamy i modernizujemy szpitale. Inwestujemy w bezpieczeństwo i wspieramy mieszkańców. Dzięki działaniom rządu Małopolska stale się rozwija. SP ZOZ w Brzesku jest tego przykładem – podkreślał Łukasz Kmita.

Rządowe dofinansowanie stanowi blisko 80% kosztów całkowitych inwestycji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia